Už jsme tu dlouho neměli pořádně „libový“ soudní spor velkých značek o obchodní známku, neboli trademark. Jeden takový se nám právě rozhořel na půdě evropských institucí, protože se japonskému gigantu Sony nezamlouvají nové žádosti Huawei v rámci jejich řady chytrých hodinek Watch GT. Čínská firma nedávno podala žádost o registraci nových modelů „GT 3“ a „GT 5“, na což okamžitě zareagovali v Sony. Tedy konkrétní v jejich divizi Sony Interactive Entertainment, která je zodpovědná za herní platformu Playstation a vše s ní spojené.

Jablko sváru totiž zasahuje právě do jejich hájemství a právníci Sony tak nabrousili nože. Podle jejich výkladu totiž mají zákazníci spojenou zkratku „GT“ primárně se slavnou sérií Gran Turismo, která je exkluzivně k mání právě jen v ekosystému Playstation. S hodinkami sice moc společného nemá, ale v dnešní době šly k soudu asi už i vzdálenější možné souvislosti. V přípravě je navíc právě další díl této série, Gran Turismo 7, který by měl na konzole Playstation 5 dorazit někdy v březnu příštího roku.

Celá kauza má navíc výrazně hlubší kořeny, protože první oficiální stížnost Sony se datuje až do hlubin roku 2016. Další pokus pak proběhl v roce 2019, když už se Watch GT a Watch GT2 veselé prodávaly na globálních trzích. Předběhly tak stížnost samotnou a vše vyznělo do ztracena. Zatím poslední pokus tak odstartoval v srpnu 2021 čisté u úřadů EU a Sony bude doufat v nějaký pokrok. A u soudních sporů podobných gigantů je výsledek opravdu zcela nepředvídatelný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.