Telefonu Samsung Galaxy S21 FE se letos nedočkáme, takže se zaměříme na příští rok, kdy Samsung uvede svou řadu Galaxy S22. Tipaři už nyní odhadují, že řada spatří světlo světa v lednu/januári, tedy pokud uvedení neovlivní globální nedostatek čipů. Všichni ale věří, že se tak nestane a na trh půjdou tři telefony, Samsung Galaxy S22, Galaxy S22 Plus a Galaxy S22 Ultra. O všech třech modelech už nějaké ty informace máme a postupně k nim přidáme i další.

Dnes se opět podíváme trochu blíž na standardní model Samsung Galaxy S22. Víme o něm, že bude velmi kompaktní, ale jak už to bývá, vždy to vyžaduje nějaké kompromisy. V tomto případě to je poněkud menší a slabší baterie. Ještě před pár dny se o menším a slabším akumulátoru jen spekulovalo. Nyní jej ale zřejmě potvrdil snímek baterie, která je použita v modelu Galaxy S22. Fotka baterie EB-BS901ABY (14,35 Wh) je součástí certifikačního výpisu společnosti SafetyKorea a jasně ukazuje kapacitu 3700 mAh.

To znamená o 300 mAh nižší kapacitu ve srovnání s akumulátory modelů Galaxy S20 a Galaxy S21. Ty mají 4000 mAh baterie Tipaři ale odhadují, že baterie u Galaxy S22 bude přes svou nižší kapacitu lépe optimalizovaná a může dostat i novou úspornou technologii. To pak nemusí mít vliv na její nižší výdrž a životnost. Ostatně výdrž baterie u modelu Galaxy S21 byla podstatně lepší, než u modelu Galaxy S20. Vliv na to má procesor postavený na 5nm výrobním procesu a optimalizace software. Proto i nižší kapacitu baterie u chystaného Galaxy S22 nemusí uživatelé v běžné praxi vůbec zaznamenat. Modely Galaxy S22 Plus a Galaxy S22 Ultra dostanou 4500 mAh a 5000 mAh akumulátory. V rámci nabíjení tipaři očekávají 25 W u Galaxy S22 a 45 W nabíjení u modelů Galaxy S22 Plus a Galaxy S22 Ultra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.