Společnost Oppo už nějakou dobu nenápadně naznačuje, že se v nejbližší budoucnosti chystají i na produkci tabletů a skládacích telefonů. Jistou souvislost to jistě má i s uživatelským rozhraním ColorOS 12, které je založené na Androidu 12. Nová verze nadstavby se totiž dobře hodí nejen pro telefony, ale i tablety a skládací zařízení.

Navíc skutečnost, že Oppo plánuje výrobu nových produktů potvrdil i viceprezident společnosti, pan Liu Bo, na serveru Sina Technology. Dále představil i plány společnosti, kdy první tablet chtějí uvést na trh v první polovině příštího roku. Dále prý plánují i nové produkty v oblasti IoT a chtějí uvést na trh i „víceformátové produkty“ v segmentu chytrých telefonů. Což jinými slovy znamená, že se Oppo pustí i do výroby skládacích nebo ohebných zařízení. Ovšem u těchto zařízení neuvedl časový horizont, kdy by mohli svůj první skládací telefon představit.

V souvislosti s „víceformátovými zařízeními“ musíme připomenout zajímavý koncept výsuvného telefonu Oppo X 2021. Ten společnost představila už v roce 2020 na konferenci Oppo Future Technology. Je tedy možné, že právě tento, nebo podobný telefon chtějí do budoucna připravit pro komerční používání. Společnost si momentálně na trhu vede velmi dobře, proto by byla škoda, aby nevyužila možnosti dalšího rozšíření portfolia. Je proto zřejmé, že i v budoucnu nám budou přinášet nové zajímavé produkty ve všech tržních  segmentech.