Před pár dny nás Xiaomi poctili zcela novou produktovou řadou Civi, i když jde spíše o návrat starého známého. Celý koncept totiž nápadně připomíná starší řadu CC, která byla také zaměřena na mladší aktivnější uživatele. Stejně tak šlo o telefony bazírující na kvalitních selfie fotoaparátech a také líbivém designu. A podle všeho to s návratem této strategie vypadá alespoň v Číně poměrně růžově, protože jen včera Xiaomi zaznamenali 200.000 předobjednávek na JD.com. Globální zákazníci to ale podle všeho budou mít výrazně těžší…

Stejně jako v případě Xiaomi CC, tak i Xiaomi Civi bude s největší pravděpodobností limitováno pouze pro domácí čínský trh. Minimálně o tom hovoří aktuální zpráva ze serveru Android Authority a potvrzují to i další zdroje. Půjde tak asi čistě o čínský model bez globálních ambicí. A ani skalní fandové značky to nebudou mít snadné v případě objednání z čínského obchodu, protože telefony asi nebudou plně spolupracovat s kompletními vymoženostmi služeb Google a spol. Je však možné, že se Civi dostanou do světa jako rebrand pro jiným názvem, protože i některé CC modely tak nakonec dopadly.

A bylo by to určitě dobře, protože Xiaimi Civi vypadají na střední třídu velmi povedeně. Výbava zahrnuje 120 Hz AMOLED displej, výkonný čipset Snapdragon 778G, 32 Mpx selfie kamerku nebo 4500 mAh baterii s 55W nabíjením. Navíc jde opravdu o velmi subtilní kousek se 166 g váhy a tloušťkou pouhých 6.9 mm. Čínská cena je také velmi slušná, protože začíná v přepočtu zhruba na hranici 400 dolarů. I když samozřejmě v případě globální (přeznačené) verze by šla určitě nahoru. Ale poptávka by po něčem podobném určitě byla i ve světě.