Předevčírem se fanoušci korejského Samsungu dočkali velmi nemilého překvapení, protože se zčistajasna vynořily spekulace o kompletním zrušení vydání Galaxy S21 FE. Ten se původně očekával už v srpnu, ale z mnoha důvodů pak byl odložen na říjen. K tomu ale nakonec podle všeho nedojde vůbec… To jsou velmi překvapivé informace, protože firma (a samozřejmě i fandové) do tohoto kousku vkládali velké naděje. Minulá generace měla skvělá prodejní čísla a v podstatě zachránila celou řadu „S“. Letos se ale s největší pravděpodobností nic takového konat nebude.

Informace pocházely z velmi dobře informovaného zdroje jihokorejského tisku a citovaly jako hlavní důvod fatální nedostatek čipů. Ostatně šéf mobilní divize Samsung už byl v posledních týdnech hned dvakrát v USA orodovat za vyšší dodávky. Navíc se prý údajně velmi dobře prodává ohebný Galaxy Z Flip3. Firma tak raději vyhradí nedostatkové high-end Snapdragony právě pro tento model. Krize s dodávkami čipů se stále prohlubuje a čekací doby u mobilních čipsetů dosahují rekordních 21 týdnů. A žádné extra světlo na konci tunelu stále není vidět. Možná tak bude vypadat i celý příští rok.

Od spekulací přešli v Samsungu hned k činům, protože začali obratem mazat na svých stránkách veškeré zmínky o možném Galaxy S21 FE. K modelu s označením SM-G990B už totiž nedávno nabídli i stránku podpory a podle všeho šlo právě o tento nový kousek. Podle zprávy serveru SamMobile ale všechno rychle a nenávratně mizí a došlo k tomu hned na několika regionálních mutacích stránek Samsungu. Takže se dá předpokládat, že si na Galaxy S21 opravdu můžeme nechat zajít chuť. Nepříjemné a překvapivé. Leč v současné situaci asi logické řešení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.