I když se poměrně hodně spekulovalo o tom, že řada Google Pixel 6 spatří světlo světa příští měsíc, poslední zvěsti hovoří o konkrétním termínu 19. října/októbra. Ovšem tipaři odhadují, že na trh se telefony dostanou až 28. října. A když už se bavíme o trhu, je pravděpodobné, že se nové telefony podívají jen do osmi zemí. Konkrétně v Evropě se prý půjdou do prodeje jen ve Francii, Německu a ve Velké Británii. Přestože na Českou republiku zjevně nedojde, určitě nebude od věci podívat se, za jaké ceny se budou jednotlivé modely v Evropě prodávat.

Odhadované evropské ceny

O cenách, které v Evropě dostane řada Google Pixel 6 informuje na YouTube tipař Brandon Lee. Tipař údajně dostal soupis cen chystaných Pixelů od jednoho ze známých evropských operátorů. Z dřívějška víme, že standardní model Pixel 6 má označení Oriole a Pixel 6 Pro má označení Raven. Pod těmito označeními oba telefony figurují i na soupisce s evropskými cenami.

Pixel 6 půjde na trh zřejmě ve dvou paměťových konfiguracích. Verze s 8/128 GB má cenu 548 euro (13944 Kč). Verze s 8/256 GB prý bude stát 649 euro (16514 Kč). Pixel 6 Pro má cenu logicky vyšší a ta začíná na 899 euro (22875 Kč). Na trh půjdou tři verze, kdy všechny mají 12 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště. Je jisté, že cena jednotlivých verzí poroste s navýšením kapacity vnitřní paměti. Vždy půjde zhruba o navýšení o zhruba 100 euro. Tipař dále uvádí, že Pixel 6 dostane dvě barevné varianty, a to Fog a Carbon. Kdežto Pixel 6 Pro bude mít jen barevnou variantu Carbon. Pravda je ale ta, že se dříve spekulovalo o pěti barevných variantách, mezi kterými jsou červená, zelená, černá, stříbrná a zlatá. Je tedy možné, že varianta Carbon je černá a Fog je zelená. Jak to dopadne s dalšími barvami uvidíme příští měsíc.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.