Bezkontaktní platby jsou v našich končinách už dávno standardem a patříme v nich mezi absolutní světovou špičku. Proto se také těší popularitě telefony s NFC, případně i nositelná elektronika. Vše totiž usnadňuje platbu a nemusíte se tak obtěžovat s hledáním a vytahováním platební karty. Po dlouhých průtazích také konečně Xiaomi poslali NFC verzi svého náramku Mi Band 6 i na evropský trh, ale bohužel třeba u nás platby s jeho pomocí nefungují. Možná nás ale čeká ještě zajímavější budoucnost mobilních plateb s puncem Xiaomi.

Firma totiž na indické akci Global Fintech Festival představila velmi zajímavý řemínek s vestavěným NFC modulem. Ten se nazývá NFC Mi Pay Strap a měl by prý vyřešit budoucnost mobilních plateb. Tedy pravděpodobně jen těch na platformě Mi Pay, která je kamenem úrazu pro většinu zákazníků na světových trzích. I tak jde ale o velmi zajímavý nápad, kdy je vše integrováno přímo v řemínku. Zatím ale pro jistotu tvůrci ani neoznámili, jak vše bude přesně fungovat a které mobilní nositelnosti budou přímo podporovány.

Možná tak půjde jenom o indickou extravaganci a do světa se NFC Mi Pay Strap vůbec nepodívá Dostupné informace totiž zatím hovoří jen o vyjednávání s indickými bankami, takže se globální verze asi nechystá. Ale nikdy neříkej nikdy a u Xiaomi člověk nikdy neví.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.