Společnost Xiaomi včera uspořádala na čínském trhu prezentační akci, jejíž hlavní hvězdou byl designově povedený telefon Xiaomi Civi. Ovšem tak trochu v jeho stínu výrobce představil i sluchátka Xiaomi TWS Earphone 3 Pro. I tento kousek má atraktivní vzhled, i když tak trochu připomíná Apple AirPod s novými designovými prvky. K tomu navíc zástupci Xiaomi o nových sluchátkách tvrdí, že jsou prvními, relativně levnými, sluchátky na světě s podporou kodeku LHDC 4.0. Jeho úkolem je zvýšit kvalitu zvuku na „úroveň HiFi“.

Dalším plusovým bodem pro nová sluchátka Xiaomi TWS Earphone 3 Pro je i podpora adaptivní ANC. Součástí technologie ANC jsou tři režimy redukce šumu, ambientní režim a režim pro zdůraznění lidského hlasu. Díky tomu všemu prý sluchátka dokáží snížit okolní hluk až na 40 dB, což je velmi slušná hodnota pro skutečně bezdrátová sluchátka.

Dále zde najdeme i podporu pro 360 ° prostorový zvuk. K dispozici je i Bluetooth 5.2 a režim s nízkou latencí pro hraní her. Nechybí ani duální párování s dalšími zařízeními. Dalším benefitem je i určitý stupeň odolnosti podle certifikace IP55. Přesnou kapacitu baterie jednotlivých sluchátek a dobíjecího boxu výrobce neuvedl, ale tvrdí, že vydrží v provozu až 27 hodin při vypnutém ANC. Inu, uvidíme, nebo spíš uslyšíme. Sluchátka váží jen 4,8 gramu, takže by měla nabídnout vyšší uživatelský komfort při delším používání. Na trh jdou v elegantních barvách černé, bílé a tmavě zelené. Jejich cena je 699 jüanů, což je zhruba 108 dolarů. Prodeje začínají 9. října/októbra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.