Chytré hodinky Amazfit společnosti Huami asi není třeba nějak zvlášť představovat. Jde o poměrně oblíbenou značku hodinek a každým rokem se dočkáme jejich vylepšené verze. Ne jinak tomu bude i letos, protože Huami už nyní hlásí, že nové hodinky Amazfit GTR 3 a GTS 3 představí na čínském trhu 12. října/októbra.

Letošní modely Amazfit TR 3 a GTS 3 nahradí loňské hodinky GTR 2 a GTS 2. Ty se začaly prodávat loni na konci září/septembra. Je tedy jasné, že nastal ten správný čas na nové a snad i vylepšené modely. Je ale škoda, že výrobce s uveřejněním upoutávky na termín představení hodinek nezmínil, jaká vylepšení parametrů nebo designu letos můžeme očekávat. Ale naštěstí tu máme tipaře, kteří rádi přispěchají na pomoc se svými odhady.

Jestliže budeme vycházet z designu a parametrů loňských modelů Amazfit GTR 2 a GTS 2, můžeme odhadnout, že letošní modely na tom budou asi podobně. V rámci parametrů se příliš lišit nebudou, ale odliší je zejména vzhled. Takže odhadujeme, že jedny budou mít kruhový displej a druhé obdélníkový. Dále tipaři odhadují, že u chystaných hodinek najdeme i podporu monitorování tepové frekvence a senzor pro sledování okysličení krve. Zda výrobce přidá i monitoring krevního tlaku zatím není jasné. Očekává se i odolnost do 5ATM u modelu GTR 3 a prý bychom mohli počítat u tohoto modelu i s 440 mAh baterií. Ale samozřejmě jde jen o odhady. Do představovačky zbývá ještě dost času na to, aby nám výrobce naservíroval další podrobnosti.