Jestliže jsme se ještě před týdnem mohli radovat, že se dlouho očekávaný telefon Samsung Galaxy S21 FE dostane příští měsíc na trh, můžeme si dnes opět nechat zajít chuť. Po nekonečných peripetiích s odklady a dohadech o použitých procesorech prošla „fanouškovská edice“ potřebnými certifikacemi. Měla svou webovou stránku a viděli jsme ji zalistovanou i na stránkách podpory ARCore.

Ovšem pak se na síti objevila neradostná zvěst, že Samsung nevyrobil dostatečný počet kusů telefonu Samsung Galaxy S21 FE. Ale tipaři ještě věřili, že když se výroba navýší a urychlí, představení Galaxy S21 FE nakonec proběhne. Jenže všechno asi bude jinak. Nejčerstvější zprávy z Jižní Koreje jasně hovoří o tom, že Samsung zcela zrušil akci Unpacked. Na ní měl tento telefon debutovat. Zástupce Samsung Electronics doslova k zrušení prezentační akce uvedl: „Zrušili jsme online uvedení Galaxy S21 FE, které jsme plánovali na polovinu příštího měsíce.“ A dodal: „Nyní řešíme, zda vůbec tento telefon představíme.“.

Zřejmým důvodem opětovného zrušení uvedení Galaxy S21 FE je setrvalý nedostatek čipů, který je globální a nějakým způsobem se dotkl snad všech výrobců chytrých telefonů. A vlastně nejen jich. Zástupce Samsungu navíc také uvedl, že kromě nedostatku čipů má vliv na zrušení představovačky i skutečnost, že skládací telefon Galaxy Z Flip 3 se výborně prodává. A proto není zatím potřeba posílat na trh další telefon s procesorem Snapdragon 888. Spíš chtějí zaměřit své síly na výrobu modelu Galaxy Z Flip 3. Jistě není jednoduché rozhodnout, který z těchto telefonů upřednostnit. Zda se tedy navýšit výrobní kapacity u skládacího modelu a nebo naopak naplno rozjedou výrobu Galaxy S21 FE. A definitivní rozhodnutí asi ještě nepadlo. I zástupce Samsungu se totiž vyjádřil nejednoznačně: „Je velmi obtížné potvrdit produkt před jeho vydáním.“.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.