Tak máme dnes za sebou další představovačku čínského výrobce a OPPO nám na ní představili hezkou řádku nových produktů. K těm zajímavějším patří určitě i nový člen telefonů jejich střední třídy, OPPO K9 Pro. A v podstatě se novinka dá klasifikovat i jako vyšší střední třída, ale zachovává si na čínském trhu poměrně velmi zajímavou cenovku. OPPO v poslední době obecně výrazně přiblížili ceny telefonů k dostupnějším částkám a to i v případě skvěle vybavených kousků. A K9 Pro k nim určitě také patří.

Pro začátek se OPPO K9 Pro může pochlubit nadprůměrným displejem, protože se jedná o FullHD+ AMOLED s úhlopříčkou 6.43-palce. Ten také nabídne i 120 Hz obnovovací frekvenci, 180 Hz dotykovou samplovací frekvencí, HDR10 nebo kalibraci barev DCI-P3. Umístění 16 Mpx selfie kamerky je pak vyřešeno designovým „průstřelem“ v levém horním rohu. Ani hardware uvnitř není k zahození, protože procesor Mediatek Dimensity 1200 doplní 8 GB / 12 GB RAM a 128 GB / 256 GB vnitřní UFS3.1 paměti. Slot na microSD kartu ale jako obvykle u OPPO schází.

Solidní je i trojitý zadní fotoaparát, kde hlavní 64 Mpx senzor má 6P čočku a také výbornou světelnost f/1.7. Doplní ho pak 8 Mpx super-širokoúhlý senzor s úhlem záběru 119º a 2 Mpx makro kamerka. Samozřejmostí je pak i široká škála doprovodných režimů a foto-možností. Baterie s kapacitou 4500 mAh umí 60W nabíjení Super Flash Charge, takže vše půjde velmi rychle. A telefon nabídne i NFC, Bluetooth 5.2, audio jack nebo systém ColorOS 11 založený na Androidu 11.

Přívětivé ceny

Jak již bylo řečeno, tak jsou ceny poměrně lidové a základní 8GB+128GB verze přijde v přepočtu jen na 340 dolarů. A ani nejvyšší 12GB+256GB varianta nevypadá s cenovkou 417 dolarů předraženě. Jen se určitě v případě globální varianty telefonů cena jistě zvedne. Pokud se tedy vůbec do světa nové OPPO K9 Pro podívá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.