Tak máme dnes za sebou další představovačku čínského výrobce a OPPO nám na ní představili hezkou řádku nových produktů. K těm zajímavějším patří určitě i nový člen telefonů jejich střední třídy, OPPO K9 Pro. A v podstatě se novinka dá klasifikovat i jako vyšší střední třída, ale zachovává si na čínském trhu poměrně velmi zajímavou cenovku. OPPO v poslední době obecně výrazně přiblížili ceny telefonů k dostupnějším částkám a to i v případě skvěle vybavených kousků. A K9 Pro k nim určitě také patří.

Pro začátek se OPPO K9 Pro může pochlubit nadprůměrným displejem, protože se jedná o FullHD+ AMOLED s úhlopříčkou 6.43-palce. Ten také nabídne i 120 Hz obnovovací frekvenci, 180 Hz dotykovou samplovací frekvencí, HDR10 nebo kalibraci barev DCI-P3. Umístění 16 Mpx selfie kamerky je pak vyřešeno designovým „průstřelem“ v levém horním rohu. Ani hardware uvnitř není k zahození, protože procesor Mediatek Dimensity 1200 doplní 8 GB / 12 GB RAM a 128 GB / 256 GB vnitřní UFS3.1 paměti. Slot na microSD kartu ale jako obvykle u OPPO schází.

Solidní je i trojitý zadní fotoaparát, kde hlavní 64 Mpx senzor má 6P čočku a také výbornou světelnost f/1.7. Doplní ho pak 8 Mpx super-širokoúhlý senzor s úhlem záběru 119º a 2 Mpx makro kamerka. Samozřejmostí je pak i široká škála doprovodných režimů a foto-možností. Baterie s kapacitou 4500 mAh umí 60W nabíjení Super Flash Charge, takže vše půjde velmi rychle. A telefon nabídne i NFC, Bluetooth 5.2, audio jack nebo systém ColorOS 11 založený na Androidu 11.

Přívětivé ceny

Jak již bylo řečeno, tak jsou ceny poměrně lidové a základní 8GB+128GB verze přijde v přepočtu jen na 340 dolarů. A ani nejvyšší 12GB+256GB varianta nevypadá s cenovkou 417 dolarů předraženě. Jen se určitě v případě globální varianty telefonů cena jistě zvedne. Pokud se tedy vůbec do světa nové OPPO K9 Pro podívá.