Realme na nás v poslední době chrlí opravdu velkou spoustu telefonů a člověk se už v jejich nabídce pomalu začíná ztrácet. Navíc k přehlednosti příliš nepřispívá ani poměrně striktní rozdělení nabídky podle jednotlivých geografických trhů. Ale podle všeho bychom se měli nadcházející novinky dočkat i v Evropě, protože se chystá expanze řady Realme Q. Z té jsme naposledy měli možnost vidět Realme Q3 & spol. letos v dubnu, takže při šíleném tempu firmy už je čas na další rundu. A nešťastnou čtyřku ve značení samozřejmě vynechají, takže vše bude asi pod hlavičkou Realme Q5.

A možná se dočkáme dříve než se původně předpokládalo. Na sociální síti Weibo se totiž dnes pochlubil novinkami viceprezident Realme Wang Wei Derek. Ten nám naservírovat slib novinky z řady Realme Q už v průběhu října a také nastínil použití procesoru Snapdragon 778. Dobře informovaní analytici pak doplnili ještě další vysoce pravděpodobné parametry nového Realme Q5. Ten by tak měl dostat LCD displej s FullHD+ rozlišením a hlavně 144 Hz obnovovací frekvencí. Počítá se také se solidní kapacitou baterie a výborným 65W nabíjením.

To by ale možná nemusel být jediný člen rodiny telefonů Realme Q5. Potenciálně by totiž nová řada mohlo zahrnovat více modelů a jeden takový se 6.43-palcovým OLED displejem a procesorem Dimensity 1200 se už mihl i v certifikaci TENAA. Samozřejmě jde jen o dohady, ale řady Q měly v minulosti také vždy více zástupců s poměrně rozdílným hardwarem. Každopádně by se ale Realme Q5 mělo poprvé představit pro čínský a evropský trh, další by pak následovaly časem.