Tvrdohlavost jablečného impéria ve spojitosti s některými univerzálními standardy je už dávno legendární. Jejich boj a odmítání USB Type-C portu pro iPhony je skoro až donkichotský, protože budou stejně možná přinuceni změnit názor. Když to nejde dobrovolně, tak možná výhledově zasáhne regulační politika Evropské komise. Ta jak známo před pár dny představila nový návrh regulací, který by konečně sjednocoval nabíjení konektor pro mobilní zařízení. Výrobci elektroniky by tak byli povinni jím svá zařízení vybavit. A to se samozřejmě Applu hrubě nezamlouvá.

Čerstvě se zástupci Apple k věci vyjádřili pro BBC a na plánované změně nenechali nit suchou. Podle jejich slov je změna regulací od Evropské komise chybným řešením, protože násilné nucení k využití jen jednoho portu napříč spektrem povede k pomalejšímu vývoji inovací. A vše údajně negativně ovlivní zákazníky nejen v Evropě, ale na celém světě. Pokud v tomto vyjádření marně hledáte logiku, tak nejste sami, protože ani samotní jableční PR experti svá tvrzení radši příliš nerozvádí. Prostě univerzálnější, rychlejší a úspornější USB Type-C port je horší než Lightning a basta.

Dále by pak prý podobné rozhodnutí vedlo k obřímu nárůstu e-odpadu. Protože by se samozřejmě zákazníci zbavovali Lightning doplňků a nabíječek ve prospěch USB Type-C. Za vším tak samozřejmě hledej peníze, protože o ty jde až v první řadě. Apple s dalším cynickým využitím moderní ekologické karty je ale spíše k smíchu, protože je všem jasné, o co opravdu jde. Navíc i jejich další argumenty jsou zcela zcestné, protože už i MacBooky a iPady USB Type-C podporují. Což překvapivě rozvoji inovací a pokroku nijak nezabránilo…