Ohebné telefony pomalu začínají dobývat trh, i když jsou stále limitovány poměrně vysokými cenami. Optimistické předpovědi sice naznačují, že bychom na tom snad v roce 2022 mohli být lépe, ale dokud neuvidíme, neuvěříme. Aktuální generace high-end ohebných kousků je navíc stále poměrně křehká, i když se tvůrci samozřejmě snaží o konstrukční vylepšení. Cena opravy se navíc může vyšplhat do velmi závratných výšin, tedy samozřejmě pokud je telefon mimo záruku. Dnes publikované oficiální ceny oprav pro Samsung Galaxy Z Fold3 to jen a jen potvrzují.

Hlavním problémem se samozřejmě může stát poškození vnitřního displeje, kde oprava přijde na lidových 4420 juanů. Tedy v přepočtu 684 dolarů, což je v Číně cena nového high-end (neohebného) telefonu. Na druhou stranu za výměnu sekundárního menšího displeje vysázíte na dřevo jen 960 juanů, tedy asi 148 dolarů. Samsung Galaxy Z Fold3 v Číně stojí komplet 14.999 juanů (asi 2320 dolarů), takže nešťastník s kouskem mimo záruku bude stejně nucen k opravě. Pořád lepší než prodat ledvinu a koupit si zcela nový model…

Samsung Z Fold3 je vůbec asi stále pořádně křehká květinka, protože firma vydala celou řadu důrazných doporučení, čeho se vyvarovat. Takže třeba vůbec nesmíte za žádnou cenu sundat ochranný filtr displej, případně použít nějaký vlastní neautorizovaný. Musíte si dát také pozor na nehty při dotyku displeje. Stejně tak nesmíte použít jen tak nějaké dotykové pero, protože i standardní stylus S Pen přímo od Samsungu je nevhodný. Potřebujete tak jeho speciální exkluzivní verzi, za kterou si firma samozřejmě ráda nechá zaplatit. Zkrátka a jednoduše bude telefonu asi nejlépe doma ve vitríně, kam jej spousta opatrných majitelů asi raději umístí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.