Chystaný telefon Xiaomi Civi je v těchto dnech hlavním tématem mnoha tipařů. A vlastně i samotný výrobce na něj patřičně upozorňuje. Například včera poslal na síť promo video, které částečně odhalilo design telefonu. A protože obrázků není nikdy dost, i dnes zamíříme na čínskou síť, kde najdeme hromadu reálných fotek a také soupisku hlavních parametrů. A je potřeba dodat i to, že Xiaomi představí nový telefon už za pár dnů, a to 27. září/septembra.

Z promo videa víme, že telefon má štíhlé a lehké tělo. Celkový vzhled Xiaomi Civi působí na první pohled zajímavě, díky zlatavému kovovému rámu a hezkému modrému zadnímu panelu s matným sklem AG Glass. Ale přední panel už má zcela standardní vzhled, který v dnešní době najdeme u mnoha telefonů. Rámečky kolem displeje jsou úzké, brada je mírně širší a ve středu horní části obrazovky je lehce větší „díra“ pro přední kameru. Hlavním tahákem u vzhledu je tloušťka telefonu, která je jen 6,98 mm při poměrně nízké hmotnosti 166 gramů.

A co říkají tipaři o hlavních parametrech Xiaomi Civi? Zakřivený AMOLED displej má 6,55 palce a FulHD+ rozlišení. Obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz. Senzor Samsung GD1 u přední kamery má 32 MPix a světelnost f/2.0. Dále máme čekat procesor Snapdragon 778G, který prý doplní 8/12 GB operační paměti a 128/256 interního úložiště. Kapacitu baterie tipaři odhadují na 4500 mAh a očekávají podporu 55 W nabíjení. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 64 MPix senzorem Samsung GW3. A aby toho nebylo málo, tipaři odhadují i ceny jednotlivých paměťových verzí. Verze s 8/128 GB prý přijde na 2699 jüanů (418 dolarů), verze s 8/256 GB má stát 2999 jüanů (465 dolarů). Cenu poslední verze s 12/256 GB tipaři odhadují na 3299 jüanů (511 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.