Značka Realme je natolik aktivní, že snad není měsíce, nebo dokonce dne, kdybychom se o jejich telefonech nezmínili. Sotva před dvěma dny značka představila model Realme GT Neo 2 a už tu máme zprávu, že další, zatím neznámý Realme telefon prochází certifikací Tenaa. Z dosud zveřejněných informací o parametrech jde nejspíš o přístroj střední třídy.

V certifikačním výpisu figuruje neznámý Realme telefon pod kódovými označeními RMX3461 a RMX3463. Tenaa ani v tomto případě nespecifikuje přesný typ procesoru, takže víme jen to, že jde o osmi jádrový čipset s taktem 2,4 GHz. Může tedy jít o kterýkoli procesor z řady Snapdragon 700 a nebo z řady Dimensity 800. Ovšem tipaři momentálně upozorňují na to, že Realme prý chystá nový stroj s procesorem Snapdragonem 778G. Pokusíme se jim tedy věřit.

Procesor doplní 6/8/12 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště. Tyto paměťové konfigurace jsou pro telefon střední třídy určitě zajímavé. V tomto segmentu totiž budeme těžko hledat telefon, který má 12 GB RAM a 512 GB interního úložiště. Další parametry ale skutečně odpovídají přístroji střední třídy. Je to 6,59 palcový, zřejmě LCD displej, s FullHD+ rozlišením. Na panel LCD ukazuje snímač otisků, který najdeme na hraně telefonu. Hlavní fotoaparát má tři snímače s 48 MPix a dvakrát 2 MPix. Baterie má podle Tenaa kapacitu 4880 mAh s podporou rychlého nabíjení. Operačním systémem je Android 11 a výrobce přidal i 3,5 audio jack a slot pro microSD kartu. Protože telefon má za sebou i certifikaci 3C je možné, že se na trh dostane už v příštím měsíci. A je také možné, že jde o model Realme V16.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.