Před třemi dny jsme se poprvé zmínili o tom, že společnost Xiaomi plánuje na 27. září/septembra prezentační akci. Na ní podle všeho představí telefon Xiaomi Civi. O tomto stroji jsme ale neměli žádné podrobnější informace. Ovšem z pozvánky na představovačku se dalo dedukovat, že v jeho případě výrobce vsadil na zajímavý design.

Tipaři také odhadovali, že Xiaomi Civi je vlastně jen přejmenovaný zatím nepředstavený telefon Xiaomi CC11. Záhada chystaného modelu Civi se dnes začíná tak trochu rozplétat, protože na čínském Weibo se už objevily první teasery, které odtajnily design zadního panelu. Navíc i na YouTube už najdeme promo video, které také odkazuje na atraktivní a štíhlý design telefonu a skvělou foto výbavu.

Podle oficiálních upoutávek a videa se zdá, že se Xiaomi Civi na čínském trhu stane zajímavým konkurentem telefonů, jako jsou modely řady Vivo X nebo série Oppo Reno. I tyto stroje se totiž soustředí na štíhlý design a kromě toho i na solidní foto výbavu. Ve videu zjistíme, že Xiaomi Civi má zakřivený displej a zadní panel kryje sklo AG Glass. Telefon má kovový rám, který svou zlatou barvou dává telefonu punc elegance.

Se zlatým rámem výborně ladí i světle modrá barva zadního panelu. Zlatý rám má i obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem. Můžeme si také všimnout, že snímače jsou poskládány do tvaru trojúhelníku. O parametrech telefonu Xiaomi zatím nic neprozradila a tipaři tvrdí jen to, že má v pase 6,98 mm a váží 166 gramů. Půjde tedy o opravdu štíhlý a velmi lehký telefon.