Telefon Samsung Galaxy S21 FE je tím, na co letos netrpělivě čekají všichni fanoušci této značky. Mají k tomu několik dobrých důvodů. Především loňský model Galaxy S20 FE zaznamenal obří úspěch, protože byl ve srovnání s vlajkovými modely Galaxy S20 cenově dostupnější. A navíc měl srovnatelné parametry jako jeho vlajkoví bratři. Proto je i letos o tuto „fanouškovskou edici“ velký zájem, a to i přesto, že stále není na trhu. A je také otázkou, kdy ji nakonec výrobce představí.

Samsung totiž uvedení modelu Galaxy S21 FE neustále odkládá a jednu dobu to dokonce vypadlo, že výrobu telefonu úplně zastaví. Svou roli v tom sehrál globální nedostatek polovodičů a zdá se, že právě kvůli tomu je stále vydání telefonu Galaxy S21 FE v ohrožení. Masová výroba chystaného stroje stagnuje. Na Twitteru se k této situaci vyjádřil i spolehlivý tipař Max Jambor. Tvrdí, že Samsung v tomto měsíci vyrobil jen 10000 kusů Galaxy S21 FE. A to je opravdu příliš malé množství, zvlášť u telefonu, u kterého všichni očekávají, že bude představen už velmi brzy.

Tipaři odhadují, že představení proběhne v říjnu/októbri, což je vlastně za pár dnů. Jistě, výrobce může telefon prezentovat až na konci měsíce, a tím si vytvoří snad dostatek času na to, aby ho vyrobil dostatečné množství. Zároveň by ale musel výrobu navýšit už tento týden, nejpozději příští týden. Je totiž naprosto běžné, že se masová výroba nových telefonů rozjíždí i půl roku před jejich plánovaným uvedením na trh. Vzhledem k stávající situaci tak nemůžeme Galaxy S21 FE čekat dřív než na konci příštího měsíce. Jambor také tvrdí, že uvedené této „fanouškovské edice“ je docela zbytečné. Telefony Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3 se výborně prodávají a řada Galaxy S22 je už v podstatě za rohem.