Včerejší představení nového Realme GT Neo2 určitě nezklamalo a fanoušci značky tak dostali další zajímavý kousek k pořízení. Tedy ti čínští, protože telefon je zatím samozřejmě dostupný jen na domácím trhu. Globální zájemci si budou muset počkat a bohužel určitě i cena lehce nabobtná. I tak ale půjde o velmi lákavý telefon s parádním poměrem cena / výkon. Ještě před jeho představením si viceprezident firmy, pan Xu Qi, lehce zabilancoval a pochlubil se aktuálními úspěchy značky. A ty nejsou ledajaké, protože se Realme podařilo vyšplhat už na čtvrtou příčku čínských výrobců telefonů.

Pan Qi to doplnil ještě hezkým příměrem o „teenagerovi, který zabil draka“, protože raketový nástup Realme byl závratný a trvalo jim jen tři roky na dostání se do prestižního čínského Top 4 klubu. Zároveň se také vůbec poprvé dostali i mezi šest nejlepších celosvětově a jejich růst rozhodně neplánuje opadnout. Před nimi jsou tak jen giganti jako Xiaomi, OPPO a Vivo, případně globálně Samsung a Apple. Ale všichni se Realme dívají jen uctivě na záda v meziročním nárůstu prodejů, který dosáhl fantastických 135,1 %.

Realme

Ve druhém čtvrtletí letošního roku tak Realme poslali do světa plných 15 milionů telefonů. Stali se tak jedničkou na trhu třeba na Filipínách nebo v Bangladéši, ale slavné tažení zaznamenali i na největších trzích. Třeba čtvrté místo v Indii nebo páté v Evropě určitě stojí za zmínku. Nu a domácí trh si podmaňují nevídaným tempem, protože jen čistě v Číně se mohli pochlubit meziročním nárůstem prodejů přes tisíc procent. Asi slušný oddíl… Na Realme by se zkrátka nemělo zapomínat, protože už se dávno vymanili „nadějné“ škatulky a jsou zaslouženě na výsluní.