Čínský gigant Huawei sice v poslední době dostává ránu za ránou, ale rozhodně boj nevzdává ani v nejkrizovější kategorii telefonů. A dalším důkazem je pak představení nové řady Huawei Nova 9, která se opět zaměřuje zejména na kvalitu fotoaparátu. Podle tvůrců by tak měly nové modely nabídnout bezkonkurenčně nejlepší fotoaparáty ve své třídy. Tedy té střední, protože řada Nova nikdy neměla zcela high-end ambice. A novinky vypadají pohříchu velmi zajímavě.

Nová řada zahrnuje modely Nova 9 a Nova 9 Pro, které se liší ve velikosti displeje, baterie a samozřejmě právě i fotoaparátech. Oba kousky tak nabízí zakřivené OLED displeje se 120 Hz obnovovací frekvencí, 300 Hz samplovací frekvencí a P3 kalibrací barev. Nova 9 si ale vystačí se 6,57-palcovým displejem s rozlišením 2340 x 1080 pixelů, ale Nova 9 Pro potřebuje větší 6,72-palcový panel s rozlišením 2676 x 1236 pixelů. Vyšší verze pak také nabízí duální „průstřel selfie kamerky, oproti single designu základní verze.

Huawei Nova 9

Procesorem je pak v obou případech moderní Snapdragon 778G, ale bohužel opět jen ve 4G verzi. Americké embargo je stále v provozu. Procesor pak doplní 8 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB vnitřní paměti. Velmi solidní jsou i baterie, kde základní verze má 4300 mAh kapacitu se 66W nabíjením, ale Pro nabídne sice menší 4000 mAh ale se 100W. Takže plné nabití zabere jen 20 minut. Dále pak telefony mají třeba Bluetooth 5.2, NFC čip, GPS s podporou NavIC a samozřejmě i systém HarmonyOS 2.0.

Hlavním tahákem jsou ale fotoaparáty a to prosím i ty přední. Nova 9 má „jen“ 32 Mpx senzor, ale Nova 9 Pro se chlubí 32 Mpx + 32 Mpx ultra-wide. Obě verze ale umí třeba i noční režim, natáčení 4K videa, slow motion, time lapse a spoustu dalšího. Mají také i stabilizaci natáčení videa. Pozadu ale samozřejmě není ani hlavní fotoaparát. Ten má čtveřici senzorů, kde prim hraje hlavní 50 Mpx f/1.9 RYYB. Ten doplní 8 Mpx ultra-wide, 2 Mpx makro a 2 Mpx senzor hloubky pole. Parádní je ale výbava funkcemi, kde najdeme vlog režim, audio zoom, dual view nebo i Multi-camera režim pro propojení s blízkým dalším telefonem pro více dostupných úhlů záběru. Bonusem je pak i vestavěný editační software Petal Clip.

Do prodeje jde Nova 9 už 29. září s cenovkou v přepočtu zhruba 418 dolarů za 8GB+128GB verzi a 464 dolarů za 8GB+256GB variantu. Nova 9 Pro pak za identické paměťové kombo chce 542 dolarů, respektive 604 dolarů. O globální dostupnosti telefonů se zatím nemluví, takže netušíme, kdy a zda vůbec se podívají do světa.