Informace o spolupráci Samsungu s legendární foto firmou Olympus se už braly jako hotová věc, ale podle všeho je situace zcela odlišná. Právě tato údajná spolupráce se přitom brala jako jeden z nejzajímavějších faktorů ohledně nově připravovaných vlajkových modelů Galaxy S22. Ve světle některých zpráv o ne zrovna velkých plánovaných změnách v hardwaru fotoaparátů se sázelo na vylepšení díky optimalizacím založených na know-how Olympusu. Ale pravděpodobně se jednalo jen o bouři ve sklenici vody a předčasný optimismus.

Známému holandskému serveru LetsGoDigital totiž zástupci Olympusu přímo řekli, že momentálně žádná spolupráce se Samsungem neexistuje. Na základě toho pak požádali o oficiální komentář i kolegové z Android Authority a dočkali se následujícího. „Jediný oficiální komentář z naší strany je ten, že v souvislosti se Samsungem nemáme o čem mluvit nebo co oznámit“. A po požadavku na další upřesnění se novináři dočkali strohého odmítnutí, protože firma prý zásadně nekomentuje nepodložené spekulace. To opravdu zní poměrně jasně a ne zrovna pozitivně pro optimistické fanoušky.

Samozřejmě to ještě zdaleka neznamená, že by snad byl Olympus zcela mimo mobilní hru. Situace ohledně spolupráce se klidně může změnit, i když by se spíš dalo sázet klidně i na jiné značky. Ostatně partnerství mobilních výrobců s legendárními značkami spojenými s fotoaparáty či optikou nám v roce 2021 rostou jako houby po dešti. Po staré známé spojitosti Huawei a Leica tu totiž nově máme třeba OnePlus a Hasselblad, případně Vivo a Zeiss. A zdaleka ještě nemusí být všem dnům konec.