Společnost Google se pomalu začíná připravovat na letošní velkou představovačku telefonů řady Pixel 6. A výraz „velkou“ je letos opravdu na místě. Především výrobce opět nabídne telefon ve verzi Pro. Navíc oběma telefonům, tedy jak modelu Google Pixel 6 Pro, tak i standardní verzi připravil nový zajímavý design. K tomu všemu ještě připočtěme nový procesor Tensor. Fanoušci telefonů Pixel se proto opravdu mají na co těšit. Proslýchá se, že prezentační akce proběhne už 19. října/októbra, ale počkejme na oficiální potvrzení.

V poslední době se tipaři poměrně hodně zaměřili právě na „staronový“ model Google Pixel 6 Pro. Proto víme, že na něm výrobce slušně zapracoval a kromě vylepšeného designu mu nově nadělil například i rychlé nabíjení s výkonem 33 W. To je jistě dobrá zpráva, jen ji trochu kalí skutečnost, že Google pošle své nové telefony na trh bez nabíječky v prodejním balení. Displej dostal 120 Hz obnovovací frekvenci a údajně nechybí ani podpora UWB připojení.

Dnes k tomu přidáme i něco málo pohyblivých obrázků. Na Twitteru se totiž objevilo krátké hands on video. Tipař sice předvádí předprodukční a nikoli komerční verzi, ale to nemusí až tak vadit, protože se zaměřil jen na design telefonu. Navíc tvrdí, že je tento „testovací model“ téměř na 100 % stejný jako komerční verze. Telefon má krásně lesklé tělo s mírně zakřivenými hranami a úzkými rámečky kolem 6,7 palcového OLED displeje. V jeho horní části je „díra“ pro přední 12 MPix kameru. Zadnímu panelu dominuje modul fotoaparátu, který se v úzkém pásu táhne od levé hrany k pravé. Google zatím ale neprozradil rozlišení jednotlivých senzorů. Proto se spolehneme na tipaře, kteří tvrdí, že můžeme čekat snímač s 50 MPix, 12 MPix a 48 MPix. Poslední z nich je teleobjektiv s 4× zoomem. A opět můžeme zopakovat, že letos se telefony řady Pixel 6 opravdu povedly.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.