Značka OnePlus prožívá lehce turbulentní časy, protože fúze se sesterským OPPO je stále poměrně čerstvá. A samozřejmostí jsou tak i nějaké ty plánované změny a úpravy strategie. Vše včera shrnul šéf firmy Pete Lau v delším příspěvku na oficiálních fórech a určitě stojí za to se na jeho slova podívat podrobněji. Načrtnul totiž zcela novou strategii a vizi OnePlus 2.0. Která poměrně jednoznačně zodpovídá většinu fanouškovských otázek. Došlo v ní k některým zajímavým změnám, takže se pojďme na vše podívat blíže.

Pro začátek Pete Lau zopakoval, že OnePlus bude stále operovat jako nezávislá značka, i když vývojářské kapacity jsou zcela společné s OPPO. Hlavním změnou je pak integrace dvou systémů obou firem do jednoho. Ten ale bude pro potřeby OnePlus na globálním trhu stále nazýván OxygenOS. Získá ale pořádnou porci identity a funkcí ColorOS, stejně jako údajně i rychlejší aktualizační cyklus. Integrace systémů má být zkompletována příští rok a poprvé ji tak dostane nový vlajkový model pro rok 2022. Ale samozřejmě budou aktualizovány i stávající podporované telefony značky.

Telefony OnePlus také nově dostanou i jednoznačné rozdělení. Hlavní vlajková řada OnePlus zůstane nezměněna, ale těsně pod ní se bude nacházet série OnePlus R s o fous ořezanými funkcemi. Obě v cenové kategorii nad 500 dolarů Střední třídu pak budou zastupovat řady Nord a Nord CE se stejným rozdělením funkcí a cenou v rozmezí 300-500 dolarů. Nu a ty zcela základní kousky poskytne řada Nord N s cenami mezi 100-300 dolarů. Globálně se bude garantovat pouze vydání nejvyšší vlajkové řady a vše další pak bude individuálně podle regionálních trhů. Osud mezigeneračních „T“ modelů je nejasný, protože by klidně mohly fungovat i v tomto systému. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.