Společnost HMD Global, která stojí za výrobou telefonů Nokia, vrátila tyto kdysi věhlasné stroje zpátky na trh. Ovšem nemůžeme říci, že by se jí až tak úplně podařilo udržet krok s konkurencí, a to hlavně v segmentu prémiových nebo vlajkových strojů. Vzhledem k tomu se společnost HMD Global spíš orientuje na telefony základní úrovně a nebo střední třídy. A jistě se jí nedá upřít ani pokus o reinkarnaci slavných „hloupých“ Nokií. Nyní to ale vypadá, že Nokia opouští svou komfortní zónu a zamíří i do segmentu tabletů.

Na oficiální twitterovém účtu Nokia Mobile se totiž objevila upoutávka na prezentační akci, která je naplánovaná na 6. října/októbra. A jak slogan „Naše rodina se stále rozrůstá“, tak i snímek na teaseru dávají tušit, že na akci výrobce představí i něco většího než telefon. V řadě telefonů, která začíná klasickým tlačítkovým modelem a pokračuje přes již vydané chytré telefony Nokia, je na konci poměrně velká krabice, která může ukrývat tablet. A není to poprvé, co o tabletu tohoto výrobce slyšíme. Už před šesti lety, tenkrát ve spolupráci s firmou Foxconn, šel na trh tablet Nokia N1. A navíc před letošními prázdninami tipaři upozorňovali na příchod tabletu Nokia T20.

Je tedy pravděpodobné, že v říjnu HMD Global uvede na čínský trh právě tento tablet. Předběžně tipaři očekávají, že má 10,36 palcový displej a procesor Unisoc, zřejmě Tiger T618 nebo T700. Doplní jej 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Na trh prý půjdou verze s podporou Wi-Fi a 4G. Operačním systémem bude Android 11. Podle certifikace CQC má tablet podporu 10 W nabíjení.