Společnost Motorola uvedla v letošním roce na trh několik telefonů ze své produktové řady Moto G. Tyto stroje mají parametry střední třídy a dá se o nich říci i to, že mají dobře nastavený poměr cena/výkon. Ovšem ani případní zájemci o prémiové telefony letos nepřišli zkrátka, pro ně je připravena řada Motorola Edge 20. A vlastně i ti, kteří chtějí jen to nejzákladnější od značky Motorola mají už na trhu svůj stroj Moto E20 se systémem Android 11 Go. Nyní je v přípravách i další levný model, Moto E40, s mírně vyššími specifikacemi než má jeho bratr E20.

Telefon Moto E40 už prošel testy Geekbench a teď na Twitteru sdílí některé z jeho parametrů známý tipař @evleaks. Telefon pohání osmi jádrový procesor, ale jeho přesný typ zatím není známý. Může jít například o čipset Unisoc T606 stejně jako u modelu Moto E20, případně i o nějaký výkonnější čipset. Očekává se, že telefon poběží na systému Android Go.

Displej Moto E40 má úhlopříčku 6,5 palce s rozlišením HD+ a vysokou obnovovací frekvencí 90 Hz, což je jistě zajímavý parametr u přístroje základní třídy. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 48 MPix senzorem. Jak vysoká obnovovací frekvence, tak i 48 MPix snímač fotoaparátu je tak trochu rarita u levného telefonu s Androidem Go. A vlastně půjde o vůbec první telefon s takto nakombinovanou výbavou. K tomu všemu jsou parametry, které tipař sdílí docela podobné těm, které má i telefon Moto G20. Může ale jít o podobnost čistě náhodnou. Proto počkejme, co o chystaném stroji Moto E40 potvrdí samotný výrobce.