Už za dva dny společnost Huawei představí na čínském trhu telefony řady Nova 9. Jde minimálně o dva stroje střední třídy zaměřené na mladé uživatele. A možná i proto se na modely Huawei Nova 9 a Nova 9 Pro snaží ještě před představovačkou upozornit čínští tipaři. Pro Huawei je nyní čínský trh tím nejdůležitějším, protože díky americkým sankcím jejich telefony na globálních trzích zrovna příliš nebodují.

Podle předchozích informací a vlastně i reálných fotek zadních panelů telefonů Huawei Nova 9 a Nova 9 Pro už víme, že mají atraktivní design zadního panelu, kterým připomínají telefony série Honor 50. A vlastně víme i to, že dostanou stejný procesor jako modely Honor. Dnes tu máme další reálné fotky, tentokrát čelního panelu. A ty opravdu potvrdily, že oba telefony Nova 9 mají čipset Snapdragon 778G. Ale i zde se projevily americké sankce, protože telefony podporují jen 4G sítě. To proto, že Huawei momentálně nesmí využívat technologie 5G vyvinuté americkými společnostmi.

Jedna z fotek také potvrdila, že model Huawei Nova 9 Pro má kódové označení RTE-AL00. S ním se telefon objevil i v testech Geekbench. Testy prošel s procesorem Qualcomm a 8 GB operační paměti. V testovacím výpisu ale můžeme dohledat i informaci, že telefon běží na systému Android 11, což je poněkud zavádějící. Ze snímku jasně plyne, že operačním systémem je Harmony OS 2.0. Je ale možné, že při testování došlo k nějaké chybě. Každopádně Huawei věří, že systém Harmony OS je plnohodnotnou alternativou Androidu a osloví uživatele, kteří vyloženě nebazírují na podpoře služeb a aplikací Google.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.