V souvislosti se společností Xiaomi se tipaři opět dostávají do ráže. Na čínské síti a následně i na Twitteru sdílejí screen stránky čínského e-shopu Mi Store. Z něj je totiž patrno, že v přípravách je poněkud záhadný telefon Xiaomi Civi. Tento telefon odehraje svou premiéru podle screenshotu 27. září/septembra a jeho uvedení proběhne na čínském trhu od 14 hodin tamního času.

Nu a protože čínský text na upoutávce na představovačku Xiaomi Civi se dá volně přeložit jako „konference o přirozeně krásných technologiích“, tipaři odhadují, že hlavním tahákem chystaného stroje bude design. A kolo spekulací se točí dál, protože podle některých tipařů Xiaomi chystá na čínském trhu uvedení telefonu CC11. I o tomto telefonu se už poměrně dlouho mluví, ale nyní dřívější zvěsti získávají jiný rozměr. Je prý možné, že výrobce model CC11 přejmenoval na Xiaomi Civi. A je to ještě o to zajímavější, protože údajně model Xiaomi CC11 by měl být rebrandem globálně uvedeného Xiaomi 11 Lite 5G NE.

Tyto spekulace vycházejí z certifikačního výpisu Tenaa, který odkazuje na Xiaomi telefon s kódovým označením 2107119DC, což by mohla být čínská verze Xiaomi 11 Lite 5G NE. Telefon má 6,55 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením. Pohání jej procesor Snapdragon 778G s 6/8/12 GB RAM a 128/256/512 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4250 mAh a podporu 33 W nabíjení. Přední kamera má 20 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix, 8 MPix a 5 MPix senzory. Snímač otisků je na hraně telefonu. Ale pozor, tipaři také připouští, že Xiaomi Civi vůbec nemusí být telefon, ale cokoli jiného. Na screenu je totiž vidět jen prodejní krabice. Takže je v tom trochu chaos a proto bude nejlepší počkat, co o chystaném zařízení potvrdí výrobce.