Spekulace ohledně ohebného telefonu od Googlu už kolují kuloáry poměrně dlouhou dobu. Takže nikdo nepochybuje, že se na něm opravdu pracuje a i když oficiálních informací je jako šafránu. Se svojí troškou do mlýna dnes také přispěl známý „únikář“ Evan Blass, který se mýlí opravdu jen maximálně jednou za…pár let. Podle jeho slov je ohebný telefon vyvíjen pod pracovním názvem Passport a představen by měl být ještě do konce roku. To jsou poměrně překvapivě optimistické odhady, protože se původně čekalo mnohem pozdější datum.

Google na ohebném telefonu ale podle Blasse pracuje plné dva roky, takže už opravdu finišují. Přesný prodejní název telefonu ještě není znám, ale Pixel Fold by byl poměrně logickou volbou. Designově by se údajně mělo jednat o podobný design jako řada Galaxy Fold od Samsungu. Korejská firma by pak také měla být dodavatelem UTG (Ultra-thin-glass) skla pro ohebný displej. Ten by měl být LTPO OLED a hojně se spekuluje také o přítomnosti fotoaparátu integrovaného přímo pod displej. Jinak toho o výbavě zatím příliš k dispozici není, takže třeba o procesoru vůbec není jasno.

Nejbližší představovačka od Google je naplánovaná na 19. říjen, ale tam bude dominovat řada Pixel 6. Největší optimisté doufají v představení Pixel Fold rovnou během této akce, ale to jsou asi příliš nereálné představy. Ostatně i pokud se firmě podaří ohebný telefon poslat na trh opravdu do konce roku, tak půjde o velmi příjemné překvapení. Zvědavi budeme samozřejmě také na nastavenou cenu a dostupnost v našem regionu, protože tam měl Google v minulosti dost velké rezervy.