I když si o tom už hezkých pár týdnů (nebo spíše měsíců) štěbetali i vrabci na střechách, tak jsme se oficiálního potvrzení dočkali až dnes. Ano, OnePlus už definitivně smetli ze stolu možnost letošního představení „půl-generační“ řady telefonů OnePlus 9T. Série „T“ tu s námi byla každoročně už od dob OnePlus 3T a fandové si na ni velmi rychle zvykli. Osobně jsem byl majitelem dvou kousků z této řady a nikdy nezklamaly. Takže její kompletní zrušení, i kdyby jen na letošek, příliš nerozumím.

Ale informace pochází z oficiálního tiskového prohlášení firmy, takže není příliš o čem diskutovat. Zástupci OnePlus sice slibují „náhradní“ modely ve stejném termínu, ale ty budou přece jen situovány do zcela jiných sfér. Řada „T“ totiž v minulosti byla vždy high-end lehkou evolucí hlavních modelů a nedocházelo u ní k velkým kompromisům. Letos ale bude náhradou OnePlus 9RT (nebo OnePlus 9 RT), který míří přece jen o stupínek níže do vyšší střední třídy. Kromě něj pak údajně dostaneme i dvojici nových modelů řady Nord. A představovačka bude podle všeho už velmi záhy, protože se hovoří o termínu 15. října.

O specifikacích OnePlus 9RT mají analytici poměrně jasno, takže si je můžeme zopakovat. Sice neoficiálně, ale sázel bych na jejich přesnost. Telefon má mít 6.55-palcový AMOLED displej se 120 Hz obnovovací frekvencí nebo upravenou lehce výše taktovanou verzi procesoru Snapdragon 870. Hlavním senzorem fotoaparátu bude 50 Mpx Sony IMX766 a dočkáme se i 4500 mAh kapacity baterie se 65W nabíjením. Systémem pak bude nový OxygenOS, který už bude mít integrovány i některé vlastnosti a funkce ColorOS. Stejně by vše ale více slušeno normálnímu OnePlus 9T…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.