O tom, že společnost HMD Global připravuje telefon Nokia G50 5G se ví už nějakou dobu. Některé z parametrů telefonu v srpnu/auguste nedopatřením vypustila na síť francouzská pobočka Nokia, ale vzápětí je stáhla. Pár týdnů poté prošel telefon certifikací Tenaa, která výčet specifikací ještě rozšířila. Nu a nyní má telefon i americkou certifikaci FCC a s ní potvrzenou kapacitu baterie.

Přesně podle očekávání má telefon Nokia G50 5G akumulátor s kapacitou 4850 mAh. Tuto kapacitu baterie uvedla i Tenaa a FCC navíc povolila bezpečné používání telefonu s touto baterií v určitých frekvencích GSM, NR, LTE, Bluetooth a Wi-Fi. Navíc v souvislosti s americkou certifikací odhadujeme, že se telefon podívá i na globální trhy. Minimálně tedy do USA a do Francie. A právě díky úniku na francouzských stránkách víme také, jak chystaná Nokia vypadá.

Nokia G50 5G

V souvislosti s tím můžeme říci, že Nokia G50 5G je dalším v řadě mnoha telefonů Nokia s parametry střední třídy. Pádným důkazem toho, že nejde o prémiový stroj je i použitý procesor Snapdragon 480 s podporou 5G. Čipset podle Tenaa doplní 2/4/6/8 GB RAM a 64/128/256/ GB interní paměti. A vlastně ani vzhled telefonu nevybočuje z designové linie Nokia. Rámečky kolem obrazovky jsou mírně širší, ale brada je vyloženě široká. Nad obrazovkou je větší kapkovitý výřez pro přední 8 MPix kameru a hlavní trojitý fotoaparát leží v kruhovém modulu i s LED bleskem. Primární senzor má rozlišení 48 MPix. Tipaři odhadují, že cena telefonu se bude točit kolem 250 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.