Jablečné impérium si velkou část podrobných specifikací svých telefonů raději nechává pro sebe a tak se fanoušci oficiálně často nedozví zcela zásadní informace. Naštěstí se vždy najde nějaká dobrá duše, která telefony rozebere a vše podstatné poskytne veřejnosti. Takže jsme se dnes konečně dočkali i konkrétních čísel ohledně kapacit baterií všech model nové řady iPhone 13 a nutno dodat, že se Apple tentokrát snažil o znatelný pokrok. Tedy samozřejmě v rámci jablečné strategie a mezí, protože jejich telefony vždy kapacitou baterie výrazně zaostávaly za konkurencí.

Překonání 4000 mAh bariéry

Na druhou stranu je nutné zmínit, že iOS má zcela jiná řešení spotřeby než Android a je ušit na míru vlastnímu hardwaru. Takže se nižší kapacity daly dlouhou dobu omlouvat. A jableční fandové to také samozřejmě dělali. Nová generace se ale pomalým tempem začíná přibližovat mainstreamu a třeba takový nejdražší iPhone 13 Pro Max už prorazil i hranici 4000 mAh, která je momentálně hrubým průměrem u Androidích vlajkových lodí. Takže v podstatě bravo.

Jaké jsou tedy přesné kapacity novinek od Applu ? Nejmenší iPhone 13 Mini dostal do vínku 2438 mAh baterie. Polepšil si tak oproti minulé generaci o 9 %. Základní verze iPhone 13 pak povýšila na 3240 mAh s 15% nárůstem a iPhone 13 Pro s menší 3125 mAh baterií o 11 %. Nejvyšší (a závratně drahý) Iphone 13 Pro Max pak doskočil na 4373 mAh, což obnáší masivní 20 nárůst oproti minulé generaci. Na první pohled jasný pokrok napříč spektrem.

No jo, ale…

Je tu však navíc jedno drobné „ale“. Dvě nejvyšší varianty iPhone 13 totiž dostaly vůbec poprvé 120 Hz obnovovací frekvenci. A asi nám všem je známo, že to má také podstatný dopad na vysávání baterie. Teoreticky tak nejlépe dopadl s baterií základní model, který zůstal u 60 Hz. A procentuální nárůst kapacity je tak opravdu reálný a měřitelný. Stejně tak musíme počkat na testy spotřeby nového čipsetu A15, abychom viděli vše přesněji. Každopádně už aspoň víme přesnější čísla výbavy posledních jablečných novinek.