Společnost Google už sice potvrdila, že novinkové telefony řady Pixel 6 představí na podzim. Dosud ale není jasné, kdy přesně. V podstatě to tedy může klidně na konci tohoto nebo v průběhu příštího měsíce. Jisté ale je, že se tak stane brzy, protože přístroje procházejí potřebnými certifikacemi. Například model Google Pixel 6 Pro má za sebou tchajwanskou certifikaci NCC, která si posvítila na nabíjení tohoto stroje.

Certifikační výpis ukazuje, že Google Pixel 6 Pro podporuje nabíjení 5V/3A (15 W), 9V/2A (18 W), 9V/3A (27 W) a 11V/3A (33 W). A vlastně o stejném nabíjení se včera zmiňovali i pánové z XDA Developers. Je to ale určitě dobrá zpráva i pro fanoušky telefonů Pixel. A to proto, že Google dlouho odmítal svým telefonům dát rychlejší nabíječku než 18 W. I když radost z rychlejšího 33 W nabíjení může pokazit skutečnost, že se výrobce letos rozhodl poslat oba telefony na trh bez nabíječky v prodejním balení. Aspoň se to proslýchá. Google se tak přidá ke společnostem Apple a Samsung, které také nabízejí své stroje bez nabíječek.

Jestliže telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro nebudou mít přímo v balení nabíječku, zůstává otázkou, kolik jejich nabíječky budou stát. O případných cenách zatím mlčí i tipaři, ale na druhou stranu se domnívají, že společně s telefony Google představí i nabíjecí stojan Pixel Stand pro bezdrátové nabíjení s výkonem 23 W. Ale i tyto informace jsou momentálně jen spekulacemi. A navíc také zatím nevíme, jak na tom s rychlostí nabíjení bude standardní model Pixel 6. Je ale pravděpodobné, že i on dostane podporu 33 W nabíjení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.