Pamatujete na poměrně děsivé snímky vyhořelého OnePlus Nord 2 ? První incident se stal indické majitelce v srpnu a je hojně zdokumentován a dokonce už i oficiálně vyšetřen. Podle zástupců OnePlus stály za samovznícením a explozí telefonu externí faktory, ale na klidu fanouškům podobný incident určitě nepřidá. Zvláště když se pak něco podobného zopakovala před necelými dvěma týdny, kdy podobnou explozi nahlásil indický právník Gaurav Gulati. V jeho případě ale zcela jasno není, protože firma podle všeho pochybuje, že se vše opravdu reálně událo dle jeho popisu.

Indické zastoupení firmy OnePlus totiž potvrdilo, že zaslalo Gulatimu oficiální výzvu k zastavení „znevažujících“ a „pomlouvačných“ vyjádření ve spojitosti s touto kauzou. Podle nich majitel neposkytl žádný důkaz incidentu a odmítl s firmou spolupracovat. Na zveřejněných snímcích jsou pak údajně viditelné známky externího poškození baterie. Stanovisko společnosti tak jasně říká, že bez poskytnutí důkazů o samovznícení a explozi telefonu nelze dále postupovat jinak, než právě podobnou výzvou.

Tím ale možná právnická bitva teprve začne, protože údajný poškozený už hned po incidentu hodlal vše hnát mnohem výše. Vyhrožoval totiž podáním oficiální stížnosti spotřebitelskému úřadu a dokonce prý i policii. Je samozřejmě diskutabilní, do jaké míry jde o snahu zviditelnit vlastní právní praxi a případně si na kauze udělat jméno. Protože bez poskytnutí důkazů o existenci incidentu samotného je momentálně těžko soudit. Indické úřady zatím mlčí, takže si na nejnovější novinky budeme muset ještě počkat. Ale OnePlus si tyto trable každopádně určitě nedají za rámeček.