Značka Honor po svém osamostatnění letos představila vlajkovou řadu Honor 50. Telefony mají zajímavý design a velmi slušnou foto výbavu a vlastně ani jejich ceny nejsou nijak závratné. Ovšem kromě těchto prémiových strojů se letos na trhu objevil i telefon Honor Play 20, který má podstatně nižší parametry, ale i přesto se na čínském trhu už zhruba půl roku celkem slušně prodává. Nyní v naprosté tichosti došlo k rozšíření produktové řady Play a výrobce do svého portfolia přidal i model Honor Play 20 Pro.

Hlavní parametry

Přestože označení Pro v názvu naznačuje, že výrobce telefon Honor Play 20 Pro ve srovnání se standardním modelem vylepšil, úpravy nejsou nijak razantní. Ale i přesto k hlavním tahákům nového stroje může patřit OLED displej a nebo hlavní fotoaparát se čtyřmi senzory. A ani cena není vysoká. Telefon je vydán jen v jedné paměťové verzi s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, za kterou zájemci na čínském trhu zaplatí 1699 jüanů, což jsou zhruba 263 dolary. Tipaři ale neočekávají, že by se telefon dostal v dohledné době na globální trhy.

Jaké parametry tedy telefon Honor Play 20 Pro nabízí? Je to především 6,53 palcový OLED displej s rozlišením FullHD+ a podporou barevného gamutu DCI-P3. V obrazovce je integrován snímač otisků prstů a v kapkovitém výřezu najdeme 16 MPix selfie kameru. Hlavní fotoaparát tvoři 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix snímače. Mezi nimi nechybí širokoúhlý objektiv, makro objektiv a snímač hloubky ostrosti. Ve čtvercovém modulu je uložen i LED blesk.

Telefon pohání procesor z dílen MediaTek a konkrétně se jedná o model Helio G80. Konfiguraci pamětí jsme uvedli výše, ale není zřejmé, zda výrobce přidal i možnost rozšíření interního úložiště. Baterie má kapacitu 3800 mAh, což v dnešní době není mnoho. Přesto akumulátor podporuje rychlé nabíjení s výkonem 22,5 W a výrobce tvrdí, že dokáže telefon nabít za pouhých 65 minut. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou Magic UI 4.0.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.