Řada telefonů Realme GT nemá kdovíjak dlouhou historii, protože firma vše odstartovala jen v březnu letošního roku. Ale už první počin Realme GT 5G se Snapdragonem 888 se prodávalo skvěle a na vše pak navázalo i Realme GT Neo s Dimensity 1200 a výrazně nižší cenou. Pak jsme se dočkali ještě specializovaných Master Edition a Master Explorer Edition, ale pomalu se nachyluje čas k představení přímého pokračovatele. Tím bude Realme GT Neo2 5G a tvůrci postupně každý den odhalují jeho parametry a informace. Dnes se dostalo i na předpokládané ceny telefonů.

Informace o cenách Realme GT Neo2 sice nepochází z oficiálních zdrojů, ale indický expert Mukul Sharma patří k těm důvěryhodnějším. Do rukou se mu totiž dostal oficiální listing, na kterém jsou ceny a také potvrzení hned tří paměťových verzí tohoto telefonu. Samozřejmě jde o čínské ceny, protože novinka bude 22. září představena nejdříve na domácím trhu. Ale analytici čekají poměrně rychlý nástup i na globální trhy. Tam by se teoreticky GT Neo2 mohlo ukázat už v říjnu, takže by čekací doba byla poměrně minimální. Což fandové po světě jistě ocení.

Ale zpět k pravděpodobným čínským cenám telefonu. Základní verze 6GB+128GB by tak údajně měla v přepočtu stát zhruba 386 dolarů. Za 8GB+128GB si pak čínský zákazník připlatí na 417 dolarů a za 12GB+256GB na 463 dolarů. Jde tak zhruba o 100 dolarový rozdíl oproti první generace GT Neo, ale procesory od Qualcommu jsou obecně holt vždy o fous dražší. Stejně tak výbava vypadá vylepšená napříč kategoriemi, takže je vyšší cena pochopitelná. Teď už jen aby zbytečně moc nenarostla při cestě na globální trh.