Řada telefonů Realme GT nemá kdovíjak dlouhou historii, protože firma vše odstartovala jen v březnu letošního roku. Ale už první počin Realme GT 5G se Snapdragonem 888 se prodávalo skvěle a na vše pak navázalo i Realme GT Neo s Dimensity 1200 a výrazně nižší cenou. Pak jsme se dočkali ještě specializovaných Master Edition a Master Explorer Edition, ale pomalu se nachyluje čas k představení přímého pokračovatele. Tím bude Realme GT Neo2 5G a tvůrci postupně každý den odhalují jeho parametry a informace. Dnes se dostalo i na předpokládané ceny telefonů.

Informace o cenách Realme GT Neo2 sice nepochází z oficiálních zdrojů, ale indický expert Mukul Sharma patří k těm důvěryhodnějším. Do rukou se mu totiž dostal oficiální listing, na kterém jsou ceny a také potvrzení hned tří paměťových verzí tohoto telefonu. Samozřejmě jde o čínské ceny, protože novinka bude 22. září představena nejdříve na domácím trhu. Ale analytici čekají poměrně rychlý nástup i na globální trhy. Tam by se teoreticky GT Neo2 mohlo ukázat už v říjnu, takže by čekací doba byla poměrně minimální. Což fandové po světě jistě ocení.

Ale zpět k pravděpodobným čínským cenám telefonu. Základní verze 6GB+128GB by tak údajně měla v přepočtu stát zhruba 386 dolarů. Za 8GB+128GB si pak čínský zákazník připlatí na 417 dolarů a za 12GB+256GB na 463 dolarů. Jde tak zhruba o 100 dolarový rozdíl oproti první generace GT Neo, ale procesory od Qualcommu jsou obecně holt vždy o fous dražší. Stejně tak výbava vypadá vylepšená napříč kategoriemi, takže je vyšší cena pochopitelná. Teď už jen aby zbytečně moc nenarostla při cestě na globální trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.