Máte rádi kompaktnější telefony s menší úhlopříčkou displeje ?  Pak máte posledních pár let opravdu těžký výběr, protože na Androidu prostě a jednoduše letí pořádná „pádla“. A jablečná konkurence není příliš pozadu, takže najít menší kousek je často práce pro detektiva. Občas se sice něco objeví, ale doby menších telefonů povětšinou pominuly. Optimisté sice pořád doufají v jejich návrat, ale zatím tomu nic nenasvědčuje. Chystaný Samsung Galaxy S22 ale přece jen půjde proti proudu, protože by se mělo jednat o jeden z nejmenších high-end modelů značky za posledních několik let.

Tyto zprávy pochází z velmi důvěryhodného zdroje od čínského „leakstera“ Ice Universe a podle něj bude Galaxy S22 opravdu kompaktním kouskem. Bude to ale samozřejmě mít i lehce negativní dopady, jak nám ostatně už ukázaly včerejší informace o pouhých 3700 mAh baterie. Na druhou stranu bude mít telefon 6.06-palcový displej a velmi sympatické by měly být i celkové rozměry. Ty by údajně měly být ve všech třech meřítcích (výška, délka a tloušťka) menší než právě představený iPhone 13. Který pro představu disponuje rozměry 146.7 x 71.5 x 7.7 mm. Slibné.

Samsung se tak možná pokusí navázat na dávný pokus s Galaxy S10e, který měl „jen“ 5.8-palcový displej. Na některých trzích ale prostě poptávka po menších telefonech existuje a novinka se ji tak pokusí naplnit. Menší rozměry ale samozřejmě neznamenají kompromisy v další výbavě, protože stále půjde o high-end model. Dočkáme se tedy Snapdragonu 888 / Exynos 2200 a pořádné foto-výbavy. Jedinou pihou na kráse tak zatím vypadá již zmíněná kapacita baterie a na dnešní poměry i dietní 25W nabíjení. A do lednového představení přitom máme ještě spoustu času.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.