Fanoušci Samsungu už poměrně dlouho a netrpělivě čekají na uvedení telefonu Samsung Galaxy S21 FE. Jeho představení výrobce neustále odkládá a jednu chvíli to dokonce vypadalo, že jeho výrobu Samsung zastaví. Po těchto neveselých zprávách jsme ale měli možnost vidět, že telefon prošel potřebnými certifikacemi, které dávaly naději, že se přece jen nakonec na trh dostane. Následně tipaři odhadovali, že na prezentaci dojde už 8. září/septembra a dnes můžeme říci, že jejich odhady neklaply.

Nyní se ale zdá, že se přece jen uvedení telefonu Samsung Galaxy S21 FE blíží. Na německém webu společnosti Samsung totiž má svoji stránku podpory. Tím se nepřímo potvrdilo, že telefon už brzy půjde na trh. Samozřejmě by bylo příliš odvážné spekulovat o přesném termínu, ale je možné to bude někdy v průběhu příštího měsíce. A vlastně ani na stránkách podpory se nedozvíme, kdy se telefon objeví na scéně.

Na stránce podpory je uvedeno jen kódové označení modelu, SM-G990B/DS. Z toho zjistíme jen to, že chystaný stroj podporuje 5G sítě. Takže i nadále musíme v  rámci parametrů spoléhat pouze na tipaře a certifikační výpisy. Tipaři i nyní odhadují, že Galaxy S21 FE se na některých trzích objeví s procesorem Snapdragon 888 a na jiných s čipsetem Exynos 2100. Dále se očekává 6,5 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pod displejem bude ultrazvukový snímač otisků prstů. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou One UI 3.1. Přední kamera má zřejmě 32 MPix a hlavní fotoaparát tvoří dva 12 MPix senzory a jeden 8 MPix snímač. Očekává se i certifikace IP68, 4500 mAh baterie a 25 W nabíjení. V rámci konfigurace pamětí to může být 8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště.