Příští týden se dočkáme představení druhé generace telefonů řady GT Neo od Realme a opět se podle všeho máme na co těšit. Tvůrci nás ohledně GT Neo 2 krmí řadou detailů skoro každý den a pomalu tak parametry telefonu začínají definitivně krystalizovat. Dnes jsme se tak dočkali zveřejnění konkrétních detailů o použitém displeji a telefon ani v tomto ohledu nezklame. Realme GT Neo 2 totiž dostane high-end panel se vším všudy, za který by se nestyděla lecjaká vlajková loď největších značek. Takže co od něj tedy můžeme očekávat ?

Pro začátek se bude jednat o nezakřivený E4 AMOLED od Samsungu, který má hodnotu maximálního jasu parádních 1300 nitů. Úhlopříčka displeje bude 6.62-palců a rozlišení samozřejmě klasické FullHD+. K tomu ale dostaneme také 120 Hz obnovovací frekvence a navrch ještě 600 Hz dotykové samplovací frekvence. Panel bude navíc adaptivní, takže zvládne regulovat frekvenci od 30 Hz do 120 Hz podle použité aplikace. A za zmínku stojí i podpora technologie DC Dimming a 10.240 úrovní automaticky regulovaného jasu. Tenhle displej prostě a jednoduše ostudu rozhodně neudělá.

A snažit se bude i sestava hardwaru uvnitř telefonu samotného. V čele bude procesor Snapdragon 870 (i když se spekuluje ještě o samostatné verzi s Dimensity 1200) spolu s až 12 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Baterie s kapacitou 5000 mAh bude podporovat 65W nabíjení a telefon dostane i zbrusu nový systém chlazení. Hlavní fotoaparát by měl být trojitý se 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro senzory a 16 Mpx selfie kamerkou. Neurazí ani stereo reproduktory s Dolby Atmos a Hi-Res Audio. Realme GT Neo 2 ukáže světu už 22. září a budeme doufat i v nějakou solidní cenu.