Zástupci značky OnePlus nám včera slíbili nějakou extra novinku na dnešek a svůj slib dodrželi. I když se potvrdily mé spekulace, že půjde jen o nějakou novou funkci fotoaparátu ve spojitosti s jejich spoluprací s legendární značkou Hasselblad. Týká se navíc jen telefonů z řady OnePlus 9, protože pouze tyto poslední kousky byly vyvíjeny právě ve spolupráci s Hasselblad. A nový XPan režim odkazuje právě na slavný fotoaparát XPan z roku 1998. Takže co od něj čekat ?

Tento nový režim by měl nabídnout uživatelům telefonů řady OnePlus 9 možnost vyzkoušet si focení po vzoru právě legendárního fotoaparátu XPan. Nový režim přinese zpět 35 mm duální filmovou kameru a s ní i na svou dobu revoluční možnosti snímání. Nadšenci tak budou mít možnost vyfotit snímky ve formátu 64:24 s panoramatickými záběry 30 mm a 45 mm ohniskovou vzdáleností. Jde tak o poctu opravdovému titánu v kategorii fotografie.

Dvě ohniskové vzdálenosti

Režim XPan nabídne dvě ohniskové vzdálenosti, 30 mm a 45 mm, podobně jako měly čočky na fotoaparátu Hasselblad XPan. Autentická zkušenost se vším všudy.

Poměr stran 64 : 24

Fotografie snímané v novém režimu budou mít poměr stran 64 : 24, opět jako u původního XPan. Výslední snímek bude vyříznut z těch pořízených 48 Mpx hlavní a 50 Mpx ultra-wide snímači, přičemž výsledná fotografie by měla mít rozlišení přes 20 Mpx. Konkrétně pak 7552×2798 pixel na 30 mm a 7872×2916 pixelů na 45 mm. Unikátní poměr stran je opravdu zcela jiný než klasické 3:2 nebo 4:3 a vytváří efekt opravdu super širokoúhlého záběru.

Unikátní černobílý mód

Nový režim nabídne také speciální barevný černobílý mód, který vás plně přenese do starého světa s legendou Hasselblad. Nostalgie zaručena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.