Společnost Huawei stále neřekla své poslední slovo u produkce chytrých telefonů. Sice se jí v této oblasti, ze známých důvodů, nedaří tak dobře jako kdysi, ale stále má co nabídnout. Alespoň svým čínským fanouškům. Proto plánuje na 23. září/septembra představovačku, na které představí zbrusu nové telefony Huawei Nova 9 a Nova 9 Pro. I tyto nové stroje jsou stejně jako jejich předchůdci zaměřeny na mladé uživatel. A právě jim výrobce přizpůsobil jak design, tak i specifikace a cenu.

Z upoutávky na prezentaci telefonů Huawei Nova 9 a Nova 9 Pro můžeme tušit, jaký je design jejich zadních panelů. To dnes potvrdily i reálné fotky, které se dají dohledat na čínské síti. Telefony vzhledem tak trochu připomínají modely z řady Honor 50. Tato podobnost ale nepřekvapí, protože je pravděpodobné, že práce na řadě Nova 9 začaly ještě v době, kdy byl Honor dceřinkou Huawei.

 

Odhadované parametry

K parametrům obou telefonů řady Nova 9 se na Weibo vyjadřuje i nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Z jeho informací plyne, že chystané telefony mají i poměrně dost specifikací shodných jako modely Honor 50. Standardní verze má údajně 6,57 palcový displej, kdežto Pro verze má mírně větší 6,72 palcovou obrazovku. V obou případech má displej 120 Hz adaptivní obnovovací frekvenci a 300 Hz vzorkovací frekvenci. Obě obrazovky také podporují 10 bitovou barevnou hloubku.

Ve středu horní části displeje standardního modelu Nova 9 je v „díře“ uložena přední 32 MPix kamera. Model Nova 9 Pro má duální selfie kameru s primárním 32 MPix senzorem. Hlavní fotoaparát leží ve výrazném oválném modulu, uvnitř kterého jsou dva velké kruhy pro čtyři snímače. Kolem horního kruhu je barevný prstenec a v něm najdeme 50 MPix RYYB snímač. Ve spodním kruhu jsou 8 MPix, dvakrát 2 MPix snímače a LED blesk. Jeden z nich funguje jako širokoúhlý objektiv a další dva slouží pro makro focení a snímání hloubky ostrosti. Baterie telefonu Huawei Nova 9 má kapacitu 4300 mAh a podporu 66 W nabíjení, Pro verze má 4000 mAh baterii a 100 W nabíjení. Oba modely pohání procesor Snapdragon 778 4G a běží na systému Harmony OS 2.0.1.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.