Nová generace herních notebooků Redmi se nám předvede už 22. září a my se už pomalu začínáme těšit. Po prvních nic neříkajících teaserech jsme se totiž dnes dočkali pořádného nášupu novinek ohledně Redmi G 2021, které slibují pořádný skok ve výkonu. Minulá generace totiž navzdory označení „herní“ byla výkonnostně poměrně dietní. Kombinace 10th Gen procesoru od Intelu a GTX 1650 (Ti) byla solidní, ale spíše pošilhávající po střední třídě. To se letos opakovat nebude, protože minimálně nejvyšší verze notebooku se o výkon rozhodně bát nemusí.

Dnešní teasery totiž odhalily kombinaci procesoru a grafiky na zcela jiné úrovni. Redmi G 2021 by tak měl dostat procesor AMD Ryzen 7 5800H spolu s grafikou GeForce RTX 3060. To už je kombo zcela jiné síly. Procesor je součástí nové platformy Zen 3 a jde tak konečně o plnohodnotného člena rodiny Ryzen 5000. Grafika by měla být také ve velmi výkonné variantě a údajně dokáže „sežrat“ až 130W výkonu notebooku. To ji samozřejmě automaticky diskvalifikuje z použití v provozu na baterii, ale herním notebookům je obecně vždy lépe na stole a zapojeným do zásuvky.

Hráči by tak měli dostat podporu technologie ray-tracing a dostatek výkonu i na moderní hry s pokročilými detaily. Zástupci Redmi tak opravdu nepřeháněli, když slibovali high-end produkt a pořádný krok vpřed. Je samozřejmě možné, že tato kombinace parametrů G 2021 bude vyhrazena pouze nejvyšší verzi notebooku. Dokonce je to více než pravděpodobné, takže můžeme čekat i variantu s Ryzenem 5 řady 5000 a grafikou nižšího kalibru. Za necelý týden bude vše jasné a můžeme doufat i ve slušné ceny a hlavně globální dostupnost těchto kousků.