Čínská značka OnePlus má dnes napilno, protože na domovském trhu představuje vůbec poprvé plán aktualizací na systém ColorOS 12. Po fúzi se sesterským OPPO totiž došlo nejen k integraci databází a výzkumu, ale pro čínské potřeby i sjednocení telefonů pod jedním systémem. Nás globálních zákazníků se to ale netýká, protože systém našich OnePlus telefonů bude stále pod názvem OxygenOS. I když funkcemi a výbavou toho bude mít s ColorOS společného asi více než hodně. Možná se ale dočkáme ještě nějaké té firemní novinky hned zítra…

Jeden z hlavních figur OnePlus, Liu Fengshuo se totiž totiž dnes na sociální síti Weibo nechal slyšet, ať se připravíme na zítřejší zajímavé novinky. Reagoval tak na drobnou výtku jednoho z čínských bloggerů, citujícího jeho další nedávný výrok. V něm mluvil o prohlubování spolupráce s firmou Hasselblad a sliboval další překvapivá sdělení v průběhu září. A protože už nám polovina září utekla, tak bylo záhodno se pana z OnePlus zeptat, jak to přesně myslel. Reakce pak na sebe ani nenechala dlouho čekat.

Zítra se tak pravděpodobně dočkáme ze strany OnePlus nějakého tiskového prohlášení nebo rozsáhlejšího příspěvku na sociálních sítích. Optimisté sice doufají v představení nějakého nového produktu, ale to je podle mého skromného názoru asi nereálné. Firma sice brzy plánuje uvést na trh nový telefon OnePlus 9RT, ale ten bude mít svoji přesně danou událost. Nabízí se tak třeba poskytnutí dalších detailů a plánů ohledně spolupráce s Hasselblad. Ta jde OnePlus k duhu a fotoaparáty v jejich telefonech v poslední době stoupají i kvalitativně. Takže jen tak dál.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.