Vlajková řada Samsung Galaxy S22 se ukáže světu až někdy na začátku roku, ale už teď kolují internetem poměrně zajímavé spekulace. Ty se samozřejmě zaměřují hlavně na výbavu a pro fanoušky jsou zdrojem lehkých kontroverzí. Podle všeho se totiž v některých kategoriích dočkáme kroku zpátky. A v jiných zase není pokrok až tak skvělý, jak by mohl být. Samozřejmě půjde jako vždy o skvělé telefony. Ale po ne zcela přesvědčivých prodejních číslech řady Galaxy S21 si Samsung bude muset dát pořádně záležet. Konkurence je totiž stále nemilosrdnější.

Informace o výbavě samozřejmě nejsou oficiální a pochází jen od čínských „leaksterů„, ale vypadají velmi věrohodně. Pro začátek tak třeba servírují světu info o tom, že by základní S22 měl mít jen 3700 mAh kapacitu baterie. Tedy krok zpět od 4000 mAh u S21. Sice má mít telefon údajně menší 6.06″ displej (oproti 6.2“), ale i tak je nižší kapacita baterie rozhodně kontroverzní. Stejně tak S22 Plus by měl mít jen 4500 mAh oproti 4800 mAh minulé generace, ale i zde bude asi menší displej. Jedinou dobrou zprávou z kategorie baterií je pak skok na 45W nabíjení u S22 Ultra, i když to už dnes v high-endu také není nijak zázračné číslo…

Galaxy S22 a S22 Plus by také měly dostat zbrusu nový 50 Mpx senzor ISOCELL GN5, ale i zde se novinky neobešly bez pochybností. ISOCELL GN je 1/1.57″ senzor s 1μm a určitě nabídne vyšší kvalitu oproti minulé generaci, ale nejde o ten nejlepší 50 Mpx senzor od Samsungu. Vlajkové lodi by možná slušel ISOCELL GN1 nebo GN2, oba s většími senzory a nativní velikostí pixelů. To jsou ale samozřejmě možná jen hnidopišské detaily nenasytných fanoušků. Tvůrci určitě vše nenechají ladem a doufejme bude pokrok znatelný skoro na první pohled.