Kdysi poměrně známá značka Gionee stále žije, a to i přesto, že jen o vlas unikla krachu. Změna majitelů jí alespoň rámcově pomohla k tomu, aby se dodnes udržela na trhu. A samozřejmě i v rámci jejich produkce došlo k výrazným kompromisům. Svou výrobu Gionee zaměřila na levná zařízení a jedním z posledních počinů je telefon Gionee M3, který má výrazně nízkou cenu. Zdá se, že se jí tato strategie vyplácí, protože připravují tablet Gionee M61, který opět specifikacemi spadá do základní třídy a jistě půjde o cenově dostupné zařízení.

Chystaný tablet Gionee M61 se nyní objevil na seznamu Google Play Console a díky tomu můžeme zjistit některé z jeho specifikací. A vzhledem k tomu, že k výpisu je přiložen i snímek tabletu, víme jak na tom bude s designem čelního panelu. Asi tím nejpodstatnějším je informace o použitém procesoru. Je jím čipset Speadtrum T610, což je starší označení procesorů Unisoc. Čipset má osm jader. Konkrétně jde o dvě jádra ARM Cortex-A75 a šest jader ARM Cortex-A55. V tomto případě procesor doplnily 4 GB operační paměti. Kapacitu interního úložiště výpis neuvádí, ale očekáváme minimálně 32 GB. Navíc to podle snímku vypadá, že tablet má i slot pro SD kartu.

Tablet Gionee M61 má displej s rozlišením 1920×1200 pixelů a jemností 320 ppi. Jeho úhlopříčku a typ výpis neuvádí, ale je možné, že jde o víc než 7,2 palce a typ LCD. Kolem obrazovky jsou navíc poměrně tlusté rámečky a v horním rámečku je i přední kamera. Tlačítka pro ovládání hlasitosti jsou na pravé hraně a tlačítko napájení je na horní hraně. Operačním systémem je Android 11. Další specifikace výpis Google Play Console neuvádí.