Ani těm z nás, kteří preferujeme telefony a další mobilní zařízení s Androidem, neunikla včerejší velká představovačka společnosti Apple. Jako každým rokem „jablečný“ producent představil víc novinkových zařízení a o všech z nich na prezentační akci mluvil v superlativech. Je to logické, protože společnost Apple má velkou fanouškovskou základnu a mnozí z nich každým rokem mění své třeba jen rok staré modely za ty právě představené. Každopádně zařízení s iOS jsou stále velkými konkurenty zařízením s Androidem a proto určitě nebude od věci shrnutí toho, co nového výrobce z Cupertina svým příznivcům nabídl.

Hlavní hvězdou představovačky byla jednoznačně novinková řada telefonů iPhone 13. Dále došlo i na uvedené tabletů iPad 9 a iPad Mini. A rozhodně nesmíme zapomenout ani na hodinky řady Apple Watch 7. U všech uvedených produktů společnost Apple avizovala, že budou výrazně vylepšena, ať už v rámci parametrů nebo designu. Pojďme se tedy podívat, co nová Apple zařízení nabízejí.

Telefony řady iPhone 13

Stejně jako loni jsou v letošní řadě čtyři telefony. Jde o modely iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max a iPhone 13 Mini. Všechny telefony mají vylepšené funkce a specifikace a standardní model a model Mini mají i lehce vylepšený design. Tyto telefony mají menší displeje Super Retina a pohání je procesor Apple A15 Bionic. Hlavní fotoaparát má stejně jako loni dva senzory, které jsou ale letos v modulu uloženy diagonálně a fotoaparát těchto telefonů má několik nových funkcí, jako je například režim Cinematic, noční režim, portrétní režim a nebo režim Deep Fusion. Zvýšila se i výdrž baterie s podporu 20 W kabelového nabíjení. Ceny modelu Mini se pohybují v rozmezí 699 dolarů až 999 dolarů. Standardní model stojí od 799 dolarů až po 1099 dolarů.

Společnost Apple

Ovšem další dva stroje, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max přicházejí s inovacemi, po který fanoušci vyloženě volali. Je to především vyšší obnovovací frekvence displeje, která je nyní dynamická v rozmezí od 10 Hz až po 120 Hz. I tyto dva telefony pohání procesor Apple A15 Bionic, ale hlavní vylepšení na nás čekají u foto výbavy. Apple se vytasil s novým 12 MPix ultra širokoúhlým senzorem se světelností f/1.8 a záběrem 120°, kterým se dají nafotit i makro fotografie ze vzdálenosti 2 cm.

Společnost Apple

Tím to ale nekončí, protože snímač může nahrávat i makro videa, časosběrná videa a slow motion videa. Měl by také zachytit až o 92 % více světla než dříve. Další dva snímače hlavního fotoaparátu mají také 12 MPix. První funguje jako teleobjektiv s 3× optickým zoomem a 15× digitálním zoomem. Společnost Apple  přidala i nové funkce pro nahrávání videa a funkci „fotografické styly“. Ceny modelů Pro a Pro Max se pohybují od 1099 dolarů až po 1599 dolarů.

Tablety iPad 9 a iPad Mini

Asi není třeba zmiňovat, že i nové Apple tablety doznaly vylepšení, jako je rychlejší procesor, lepší foto výbava a nový iPad OS 15. Tabletu iPad 9 přibyla nová funkce True Tone, která automaticky upravuje teplotu barev na displeji podle okolního osvětlení a velkým vylepšením je i nový procesor A13 s jednotkou Neural Engine a 64 GB interním úložištěm. Vylepšením foto výbavy je nový 12 MPix snímač přední kamery s funkcí Central Stage pro video hovory. Cena tohoto modelu začíná na 329 dolarech.

iPad Mini má oproti loňskému modelu větší displej s úhlopříčkou 8,3 palce, má i užší rámečky a Touch ID v tlačítku pro zapnutí a vypnutí přístroje. Vylepšení se dočkala i přední kamera, která má 12 MPix, je ultra široká a má i funkci Central Stage. Zadní kamera má také 12 MPix, světelnost f/1.8 a může nahrávat videa v rozlišení 4K. iPad Mini dále podporuje 5G a Wi-Fi 6. Cena začíná na 499 dolarech.

Hodinky Apple Watch 7

Hodinky této řady jsou prý dosud ty nejvýkonnější, které kdy Apple uvedl. Mají také štíhlejší tělo a větší displej. Mají i nové ciferníky a certifikaci IP6X. Na trh jdou ve velikostech 41 mm a 45 mm. Funkce a senzory jsou podobné jako u jejich předchůdců z řady 6, ale nové je uživatelské rozhraní Watch OS 8 s novými funkcemi a algoritmy. Baterie by měla vydržet až 18 hodin běžného používání. Cena hodinek začíná na 399 dolarech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.