Novinkové Realme GT Neo2 se oficiálně představí čínským zákazníkům už 22. září a nahradí velmi oblíbenou první generaci. Ta využívá čipset Dimensity 1200, ale pro novinku sáhli tvůrci ke konkurenci od Qualcommu. Dnes také firma na sociální síti Weibo oficiálně potvrdila některé z hlavních specifikací telefonu. Sice nešlo o žádné velké překvapení a vše jen potvrdilo dosavadní spekulace, ale určitě neublíží mít hezky vše černé na bílém. A půjde opět o velmi solidně vybavený telefon, který pořádně prožene konkurenci ve střední třídě.

Pro začátek tak Realme potvrdili použití Snapdragonu 870, který je v poslední době opravdu velmi populární. Není se čemu divit, protože high-end čipů je nedostatek a tenhle kousek má stále co nabídnout. Pozitivní je i drobný nárůst kapacity baterie, kde jsme se ze 4500 mAh minule dostali na 5000 mAh. Telefonu bude opět umět 65W nabíjení a kompletní dobití baterie by prý mělo trvat jen 36 minut. Více než slušné. Tvůrci také potvrdili i použití AMOLED panelu a podle dostupných informací by mělo jít o 6.62-palcový kousek s FullHD+ rozlišením, 120 Hz a integrovanou čtečkou otisků prstů.

Tím oficiální odhalení končí, ale zasvěcení analytici samozřejmě přidávají k dobru i zbytek hlavních parametrů. Tedy například výběr mezi 6 GB / 8 GB / 12 GB nebo 128 GB / 256 GB / 512 GB vnitřní paměti. Nebo trojitý senzor zadního fotoaparátu (64 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx) a 16 Mpx selfie kamerku. Za zmínku pak určitě stojí i přítomnost microSD slotu. Dosavad publikované snímky Realme GT Neo2 se většinou zaměřily na černo-zelenou Black Mint variantu, ale barev bude mnohem více. Minimálně pak tři další, černá Mirror Black, modrá Dream Blue a oranžová Super Orange.