Jestliže včerejší prezentace společnosti Apple byla vrcholem pro fanoušky jablečných produktů s operačním systémem iOS, bude představení telefonů řady Google Pixel 6 stejným svátkem pro příznivce systému Android. Netvrdíme, že telefony Pixel jsou přímými konkurenty telefonů iPhone, ale jde zde spíš o jakýsi „morální“ souboj dvou mobilních Titánů. Telefony Pixel 6 na své uvedení teprve čekají, ale dost možná i pod tlakem včerejší Apple představovačky se na síti objevily podrobnější informace o parametrech modelu Google Pixel 6 Pro.

Je sice pravda, že něco málo o telefonu Google Pixel 6 Pro pustil na síť samotný výrobce a svou trochou do mlýna přispěli i tipaři, ale pořád toho víme docela málo. Jednou ze známých věcí je použití na míru vyrobeného procesoru Tensor a nebo displeje s vysokým rozlišením. K dalším parametrům modelu Pixel 6 Pro se vyjadřují pánové z XDA Developers.

Další parametry modelu Pixel 6 Pro

Podle nich telefon rozhodně nebude mít funkci Active Edge. Tedy hrany, jejichž stiskem můžeme vyvolat některé funkce, například asistenta Google. Toho ale bude možno jednoduše aktivovat díky funkci Quick Tap, kterou nově najdeme v systému Android 12. Funkci lze spustit dvojitým poklepáním na zadní panel telefonu. Pánové z XDA dále potvrdili, že displej bude podporovat obnovovací frekvenci 120 Hz a jeho rozlišení bude 3120×1440 pixelů. Zatím ale není zřejmé, zda jde o LTPO displej, tedy obrazovku s dynamickou obnovovací frekvencí.

Telefon bude vybavený i podporou UWB připojení, což je protokol pro bezdrátovou komunikaci krátkého dosahu. Díky tomu bychom mohli telefon využívat jako „digitální klíč“ pro odemknutí auta. Na této funkci prý Google spolupracuje s americkou společností Qorvo. Dále můžeme počítat s trojitým hlavním fotoaparátem s primárním 50 MPix snímačem Samsung GN1, 12 MPix snímačem Sony IMX386 a 48 MPix teleobjektivem s 4× optickým zoomem. Přední kamera má 12 MPix. Baterie má 5000 mAh a čekáme i podporu Wi-Fi 6E a optický snímač otisků pod displejem. Termín představení telefonů Pixel 6 je ale stále v utajení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.