Značka Anycubic si za dobu své existence vydobyla velmi solidní renomé v kategorii pryskyřicových 3D tiskáren. Produkují velmi kvalitní a zároveň cenově dostupné modely, přičemž jejich poslední počin Anycubic Photon Ultra právě míří na Kickstarter. V crowdfundingové kampani hodlají tvůrci nabídnout tuto 3D tiskárnu jako jednu z prvních s DLP technologií. A samozřejmě jako vždy znamená Kickstarter nabídka i velmi dobré předběžné ceny. Prvních 100 kusů by mělo být k mání jen za 399 dolarů, dalších 500 pak za 459 dolarů a pro všechny ostatní pak bude tiskárna za 499 dolarů. I to je stále levnější než oficiálních 599 dolarů v pozdějších prodejích.

Pryskyřicové 3D tiskárny značky Anycubic vždy spoléhaly na LCD technologii a řada Photon se vyšplhala až na samotnou špici oblíbenosti. Pokrok ale nezastavíte a firma tak pomalu plánuje přechod právě na modernější DLP technologii. Ta nabízí mnohem vyšší přesnost a životnost, ale obvykle dosavadní modely pro průmyslové nasazení také byly velmi drahé. A pár tisíc dolarů za 3D tiskárnu pro domácí použití si může dovolit jen málokdo. Novinková Anycubic Photon Ultra by ale měla tyto bariéry zbořit.

Anycubic Photon Ultra je vybavena aktuální DLP technologií od Texas Instruments. Ta využívá odrazy silného UV světla od tisícovek malých zrcadel DLP čipu a to s sebou nese celou řadu výhod. Pro začátek totiž nabízí mnohem lepší rovnoměrnost světelného toku v porovnání s LCD 3D tiskárnami. Vytištěné modely tak jsou mnohem detailnější s jasnější texturou. Domácí uživatel tak dostane do ruky opravdu pořádně silný nástroj.

Další výhodou je pak mnohonásobně vyšší životnost DLP systému. Vše by mělo vydržet přes 20.000 hodin, tedy zhruba 10x tolik co obvyklé LCD řešení. Vyhnete se tak častější výměně LCD panelů a dalším investicím. Další zásadní výhodou je i nižší spotřeba, protože DLP využívá pouze jediný světelný zdroj. Anycubic Photon Ultra tak konzumuje průměrně jen 12W, což je v porovnání s 60W u MSLA systémů pořádný skok k lepšímu.

Anycubic Photon Ultra by zkrátka a jednoduše měla znamenat přelom v nabídce 3D tiskáren značky. Probíhající pandemie sice negativně dopadá na celý průmysl a zvyšuje ceny čipů a elektroniky, ale tvůrci se v tomto ohledu také vytáhli. A Kickstarter kampaň je vždy ideálním momentem k pořízení každé novinky, protože ušetříte ještě něco navíc. Tak se na ni určitě mrkněte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.