Chytrým brýlím na trhu zatím pšenka příliš nekvetla a třeba kompletní projekt Google Glass vyzněl už před lety do ztracena. Celý koncept totiž provází značné problémy zejména v ohledech ochrany soukromí, případně třeba průmyslové špionáže. Mezi většinovou populaci se tak chytré brýle nikdy v podstatě nedostaly a jejich využití se omezilo na podnikovou sféru. Proto je poměrně překvapením, že se čínští Xiaomi v této kategorii začali angažovat a dnes představili vlastní koncept chytrých brýlí Smart Glasses prostřednictvím velmi zajímavého videa. Které určitě stojí za zhlédnutí.

Podle tiskového mluvčí firmy se ale jedná prozatím opravdu jen o koncept a Xiaomi v dohledné době neplánují něco podobného začít prodávat. I tak má jejich projekt už velmi konkrétní obrysy s v podstatě kompletními specifikacemi a vyřešenými problémy. Chytré brýle v jejich podání by tak měly být užitečné třeba pro překlady v reálném čase, real-time navigaci a spoustu dalšího. Fungovat by navíc měly bez připojeného telefonu, protože už v sobě mají neznámý quad-core ARM procesor, Wi-Fi, Bluetooth nebo 5 Mpx fotoaparát. Případně i systém na základu Androidu. S váhou 51 g jsou navíc velmi lehké.

Hlavním tahákem a technologickým krokem vpřed by ale mělo být použití monochromatického microLED displeje. Ten už je nějaký ten pátek vzýván jako nástupce OLED, protože nabízí vyšší hustotu pixelů a vyšší životnost. Kromě také i výrazně menší rozměry, protože microLED displej v Xiaomi Smart Glasses má pouhých 0.13″, tedy 2.4mm x 2.02 mm a rozměry zrnka rýže. Uživatel samozřejmě vidí mnohem větší plochu a displej navíc má maximální jas až 2 miliony nitů. Takže je plně použitelné i za velmi slunečných dnů. Koncept chytrých brýlí od Xiaomi určitě má potenciál, takže se na jejich video mrkněte a posuďte sami.