Na začátku tohoto měsíce se na síti objevila poněkud překvapivá informace. Společnost Meizu prý chystá několik nových telefonů. Zpráva je to zajímavá hlavně proto, že výrobce své vlajkové telefony už letos uvedl a s dalšími modely v podstatě nikdo nepočítal. Doby, kdy Meizu vychrlila na trh ročně několik nových telefonů je už pryč. Přesto a nebo právě proto je zajímavé, že v přípravách jsou telefony Meziu 18s a 18s Pro. Oba telefony za sebou mají i certifikace Tenaa a 3C, takže celkem nic nebrání jejich uvedení na trh. Tipaři ale nedokázali odhadnout, kdy bude řada Meizu 18s představena.

A odpověď výrobce na sebe nenechala ani tak dlouho čekat. Dnes totiž společnost Meizu na svém oficiálním Weibo účtu informuje fanoušky, že na 22. září/ septembra plánuje velkou prezentační akci. Z pozvánky je jasné, že na akci bude představena řada Meizu 18s. To ale není všechno. Kromě toho uvidíme i telefon Meizu 18x a dalších třicet nových produktů. Najdeme mezi nimi například nadstavbu Flyme UI, chytrá světla Lipro a příslušenství Pandaer.

Nu a protože o telefonech řady Meizu 18s už víme, jakými parametry je výrobce vybavil, podíváme se trochu blíž na model Meizu 18x. O něm totiž jak tipaři, tak i certifikátoři zatím mlčeli. Zřejmě půjde o telefon střední třídy, nebo možná i vyšší střední třídy. Displej je menší 6,5 palcový a je typu OLED. Baterie má kapacitu 4200 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 30 W. A vzhledem k tomu, že řada Meizu X bývala cenově dostupnější alternativou prémiových strojů, je pravděpodobné, že i tento model bude mít slušný poměr cena/výkon. Počkejme, zda o něm výrobce sdělí něco víc ještě před představovačkou.